Lucie Vondráčková
Zdroj: Profimedia
Boj o syny

Kdo dostane děti do péče? Plekanec se raduje, Vondráčková mlčí

Dlouho se přetahovali o děti. Boj o syny se zdál nekonečný. Lucie Vodráčková (39) s nimi prozatím chtěla zůstat v Kanadě, Tomáš Plekanec (36) trval na jejich okamžitém přesunu do České republiky. Dnes proběhl soud. Padl finální verdikt a oba hlavní aktéři se po rozhodnutí zachovali každý úplně jinak.

15 fotek
Kanadský odvolací soud dnes rozhodl o tom, že děti Plekance a Vondráčkové, Matyáš (7) a Adam (3), se vracejí do České republiky. Tomáš je chtěl v Česku ihned, ale proti tomu se Lucie odvolala. Soud jí vyhověl.

“Dnes rozhodl kanadský odvolací soud v návratovém řízení zahájeném na návrh Tomáše Plekance podle Haagské úmluvy o občanskoprávních aspektech mezinárodních únosů dětí. Podle dřívějšího rozhodnutí soudu prvního stupně se měly děti vrátit do ČR bezodkladně. Odvolací soud zohlednil zájmy dětí, na které opakovaně upozorňovala paní Lucie Vondráčková, a rozhodl tak, že děti dokončí školní rok, nebudou nyní měnit svůj domov a do ČR se vrátí až o jeho skončení,” uvedl pro Prásk.cz Petr Machálek, právní zástupce Lucie Vondráčkové.

Lucie tedy z části dosáhla svého. Tomáš je zas plný emocí, které musely ven. “Mám velikou radost,” svěřil se Tomáš Plekanec Prásku. Ve vzduchu visí otázka, kdo bude mít děti v péči. K tomu se ale nikdo vyjádřit nechce. Vondráčková komunikuje jen skrze právního zástupce. “Lucie Vondráčková mi nyní sdělila, že okolnosti návratu dětí nebude s ohledem na jejich ochranu zveřejňovat,” prohlásil Machálek.

Připadnou děti Lucii nebo Tomášovi? Co myslíte?

O děti se po rozvodu střídáme. Je to v pořádku?
VÍME, jak má správný otec vychovávat dítě

Autor: Han

Diskuze