Prásk.tv

Katy Perry ukradla písničku umělci a udělala z ní svůj hit. Teď zaplatí balík

V roce 2013 Katy Perry (34) vydala singl Dark Horse. V čele americké hitparády se držel čtyři týdny a byl dokonce nominován na cenu Grammy. Zpěvačku ale později zažaloval rapper Flame s tím, že ústřední motiv je jeho a pochází z písně Joyful Noise. Soud v Los Angeles dnes rozhodl, že má pravdu a Kate bude muset zaplatit pořádnou pokutu.

8 fotek
Tak tohle se Katy Perry moc nevyplatilo. Před šesti lety vydala singl Dark Horse, který se dostal do popředí americké hitparády magazínu Billboard a držel tam čtyři týdny. Za skladbu byla Perry dokonce nominována na Grammy. Později ale nastal zvrat.

Zpěvačce se ozval jistý Marcus Gray neboli rapper Flame. Ten tvrdil, že Dark Horse je kopií jeho písně Joyful Noise. Katy Perry to razantně popřela a dodala, že dosud o Flameovi vůbec neslyšela.

Flame ji zažaloval v roce 2014 a stejně tak i vydavatelství Capitol Records. Křesťanský rapper vydal nápadně podobný song dávno předtím, a to na albu Our World: Redeemed.

O tom, že Katy Perry písničku skutečně okopírovala, rozhodla jednohlasně porota Los Angeles v pondělí. Kolik bude činit pokuta, se rozhodne v brzké době, ale málo to jistě nebude. Informace přinesl web cbsnews.com. 

Tahle písnička vám vlije slzy do očí! O čem zpívá brácha mladší sestřičce?
Smutná neděle: Píseň, která zabíjela

Autor: Han

Diskuze