Sacha
Zdroj: Twitter
Ježkovy voči!

Škola slavnostně odhalila sochu sv. Martina. Všechny ale pobouřil jeden detail! Vidíte to také?

Katolická škola musela skrýt sochu svatého Martina a vedení školy požádalo sochaře, aby svůj výtvor upravil. Socha vyvolala rozčarování a mnoho lidí pobuřovala. Proč?

Svatý Martin de Porres je považován za patrona míru po celém světě. Peruánský kněz a doktor se stal prvním mulatem, který byl katolickou církví kanonizován. Už během jeho života začaly o sv. Martinovi kolovat podivné zvěsti – říkalo se, že umí procházet skrze zdi a být na několika místech najednou. Údajně byl současně viděn v Mexiku, v Japonsku a v Africe, kde povzbuzoval nemocné misionáře. Svatý Martin své rodné město ale nikdy neopustil.

Pro všechny bohulibé činy se vedení jedné katolické školy v Austrálii rozhodlo, že svatému Martinovi postaví sochu. Jenže místo obdivu pomník vyvolává spíše úšklebky a velmi nejednoznačné komentáře. Důvodem je, že sochař vytesal Martinovou ruku, kterou podává chléb malému chlapci, příliš nízko – u rozkroku. Ve stejné výšce je pak i chlapcův obličej. Nejpikantnější na tom ale je, že i samotný kousek chleba má velice dvojsmyslný tvar.

Ředitel školy tvrdí, že na 3D modelu pomníku, který jim sochař poslal, vše vypadalo velice slušně. Avšak při slavnostním odhalení sochy se všichni museli červenat. Vedení školy pak na prosby rodičů sochu zakrylo a vyzvalo sochaře, terý žije až ve Vietnamu, aby své dílo upravil. Je ale nutné přiznat, že zbylé dvě sochy téhož autora vypadají zcela normálně bez náznaků jakékoliv lascivnosti.

 

Autor: Iri

Diskuze