Novorozenec - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Smutný případ

Kateřina se chtěla zbavit dcery, aby ji neopustil přítel. Vzala dítě do koupelny a udělala největší odpornost!

16. 4. 2018

Naprosto ohavného a drastického činu se dopustila teprve dvacetiletá Kateřina M. Ta se rozhodla po porodu zbavit novorozené dcery. Hrůzného činu se dopustila ze strachu, že ji opustí přítel.

Kateřina M. dokázala před svým přítelem utajit celé těhotenství. Když pak tajně porodila, měla jasný plán... Dítěte se nemilosrdně zbavit! „Kdyby se přítel dozvěděl, že jsem těhotná, opustil by mne a vyhodil z bytu,“ řekla podle Blesku před soudem Kateřina na svou obhajobu.

Šíleného činu se dopustila v srpnu 2017 v bytovém domě v plzeňské městské části Doubravka. V noci Kateřině praskla voda a o několik hodin později se narodila zdravá holčička. Jenže to, co následovalo, je příběh pouze pro opravdu silné povahy.

„Dítě jsem omyla, byla jsem unavená. Na chvíli jsem si lehla. Pak jsem slyšela rachotit v zámku klíč. Nechtěla jsem, aby to přítel viděl. Dvakrát jsem s dítětem bouchla o sprchový kout. Vždy do hlavičky. Chtěla jsem ho omráčit, aby neplakalo. Pak jsem ho obrátila na zádíčka. Tak jsem ho bodla nožem, ale nevím kam. Vím, že tam byla palička, ale nevybavuji si, že bych dítě paličkou praštila,“ řekla mladá žena obviněná z vraždy.

Tím to ale nekončilo. Když se vrátil Kateřinin přítel, viděl, že je celá od krve. Hned zavolal záchranku, které poté žena měla tvrdit, že má jen gynekologické potíže. „Pak řekla, že dítě si odnesla porodní asistentka. Ženu jsme odvezli do nemocnice a zavolali jsme policii,“ řekl Blesku mluvčí záchranky Martin Brejcha. Za 20 minut volali záchranku znovu. „V koši na prádlo našli holčičku. Lékař ji okamžitě napojil na umělou plicní ventilaci a ve vážném stavu jsme ji převezli na jednotku intenzivní péče neonatologického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni,“ dodal mluvčí záchranné služby. I přes snahu lékařů holčička v nemocnici vážným zraněním podlehla...
 

Autor: bin

Diskuze