Karel Gott - 3
Zdroj: Profimedia
Neuvěřitelné!

Karlu Gottovi zakazují zpívat v Německu: Vznikla proti němu petice!

Tohle se Karlu Gottovi (78) snad ještě nestalo. Zdvihla se proti němu vlna nevole poté, co ho pozvali vystupovat do Německa v rámci Roku české kultury.

6 fotek
Karla Gotta pozvali vystoupit do Německa v rámci Roku české kultury. Němečtí organizátoři chystají na letošní říjen koncert v lipské Opeře. Kromě Zlatého slavíka lákají také na Dagmar Peckovou a Martu Jandovou. Jenomže se stalo něco, co by nikdo nečekal. Proti vystoupení Gotta vznikla petice.

Když se o Gottově vystoupení dozvěděli členové české Asociace spisovatelů, sepsali petici. Gottova účast na akci jim totiž extrémně vadí. Podle všeho mají pochyby o jeho morálních kvalitách a nechtějí, aby bylo jeho jméno spojováno s akcí, která má být oslavou české kultury a jich samotných.

Později nastala nevole i mezi spisovateli. Text petice se měnil a na veřejnost se dostaly dvě verze. V jedné verzi textu údajně stojí, že je Gott celoživotní oportunista, synonymum beznázorového prospěchářství a pokleslého masového vkusu. Petice tím poukazovala třeba na to, že byl zpěvák nejvýraznější tváří anticharty a byl jedním z prominentů komunistického režimu.

O pár hodin později byla na stránkách asociace už jen verze, ve které se o Gottově vystoupení hovoří už pouze jako symbolicky nešťastném a žádá se jeho stažení z programu. Na facebookové diskuzi se pak strhla mela ještě větší, když se členové asociace začali hádat, kdo podepsal kterou verzi. Načež ještě někteří požadovali vyškrtnutí svého podpisu.

Autor: mk

Diskuze