Karel Gott - 4
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj
Co na to doktor?

Karel Gott se vůbec nešetří: Riskuje tím zdraví?

13. 3. 2018

Zlatý slavík Karel Gott (78) dlouhé měsíce bojoval s rakovinou mízních uzlin. Tehdy doufal, že se znovu bude moci postavit před diváky na velká podia. Začal zlehka po malých krůčcích a nyní si přidává.

8 fotek
„Hlavně jsem věřil, že se navrátím. Chtěl jsem jít zase od začátku. Nejdřív jsem se vrátil na klubovou scénu a potom po malých krůčcích přišel koncert v Divadle Hybernia. Začínal jsem pomalu a zkoušel síly, kam až mohu zajít,“ vysvětluje Gott deníku Aha!.

V Praze svůj návrat odstartoval koncertem "Stále naživu". Nyní přechází od těch malých koncertů k tomu největšímu - v O2 Aréně. Koncert se vyprodal během několika hodin. Karel Gott ubírat nehodlá, ba spíše naopak. Na další tři měsíce má v plánu hned sedm koncertů.

A co na to lékaři? "Je rozumné dodržovat určitý životní styl, zdravě jíst, nepřepínat se. Rehabilitovat somaticky i psychicky. Na druhou stranu, pokud se cítí na to pracovat, žít plnohodnotně jako před léčbou, a zvláště pokud je jeho práce životním posláním a náplní, je nerozumné mu v tom bránit,“ říká dle Blesku MUDr. Pavel Boček z urgentního příjmu FN Motol.

Autor: mk

Diskuze