Karel Gott - 1
Zdroj: Profimedia / TV Nova
Na pravou míru

Mistr už v tom má jasno! Vrátí Karel Gott svého 42. zlatého Slavíka?

Podle mnohých znevýhodňují výsledky hlasování Českého slavíka kapelu Ortel i Tomáše Ortela (41). Kabáti i Michal David (57) se rozhodli svá ocenění vrátit. Konečné rozhodnutí učinil i Karel Gott (78)!

6 fotek
Poslední dobou se kolem ankety Český slavík neřeší nic jiného, než výsledky hlasování, které podle mnohých znevýhodňují kapelu Ortel a Tomáše Ortela. Všechno začalo, když byly kapele Ortel sebrány hlasy za to, že měla mít na sociální síti zorganizovanou skupinu fanoušků, která pro ně hlasovala a měla tak znehodnotit věrohodnost konečných výsledků ankety. Když se o tom dozvěděla veřejnost, strhla se lavina nevole.

Oceňovaní pak dokonce začali vracet své Slavíky. Nejdříve se rozhodla vzdát své zlaté ceny skupina Kabát a stříbrného Slavíka prý pak dokonce vrátil i Michal David. Vysvětlení k celé kauze žádal i sám Karel Gott. Slavíka ale vracet nehodlá.

„S panem Těšínským jsem dnes odpoledne hovořil, celou situaci mi vysvětlil a ubezpečil mě, že v kategorii Zpěvák jsem zvítězil bez pochyby. Jeho vysvětlení je pro mne naprosto dostačující a uklidňující, proto nemám jediný důvod přemýšlet nad vrácením ocenění, které jsem díky hlasům mých příznivců získal. Jsem rád, že pan Těšínský vše uvedl veřejně na pravou míru,“ sdělil Mistr ve svém prohlášení pro Blesk.

Vracet zlatého Slavíka by nebylo třeba. Karel Gott si své prvenství jako obvykle obhájil a nejvyšší cenu dostal zaslouženě. Jeho fanoušci ho opět plně podpořili a v kategorii Zpěvák ho opět s náskokem udrželi na první příčce. Získal 40 529 hlasů.

Autor: mk

Diskuze