Michael Dumas - 1
Zdroj: facebook.com
Strašné

Kamarádi zakopali Michaela po krk do písku: Nakazil se závažnou infekcí!

Sedmnáctiletého chlapce zakopali jeho kamarádi až po krk do písku na pláži na Floridě. Nohu mu napadl nebezpečný parazit!

Michael Dumas z Memphisu ve státě Tennessee byl s přáteli v červnu na výletě na Floridě. Kamarádi ho zahrabali po krk do písku, což patří k obvyklým hrám, které na pláži praktikuje mnoho lidí. Za několik dní nato se mu na pravé noze vytvořili hrbolky a na horní části chodidla otevřená rána. Kromě toho byl neobvykle unavený.

Na pohotovosti mu sdělili, že je jeho noha infikována parazitickou hlístovou tasemnicí. Tři červi má přímo pod kůží, jeden z nich měří téměř osm centimetrů. Závažná infekce způsobuje symptomy v podobě lokální vyrážky, únavy, průjmy či ztráty chuti k jídlu. Vajíčka měchovce se nacházejí v lidských výkalech. Pokud se stolice infikované osoby použije jako hnojivo, nebo pokud nakažená osoba provede velkou potřebu někde venku, je velká pravděpodobnost, že vajíčka se zahnízdí do písku nebo půdy a odtud se pak další člověk snadno nakazí.

Podle všeho se Michael nenakazil jediný a podobné příznaky vykazovali ještě další čtyři chlapci. Nyní užívá antibiotika a steroidy a také navštívil dermatologa, který se pokusil hlístice zamrazit. "I přesto, že použil kapalný dusík, Michael stále cítil, jak se hlístice hýbou pod jeho kůží," řekla matka Kelli. Michael teď nemůže nosit boty a nohy si musí každý den máčet ve zředěném bělidle.

Autor: mk

Diskuze