Pavel Pásek a Jiří Pomeje - 1
Zdroj: Profimedia
Jak je na tom?

Kamarád, který navštívil nemocného Pomeje: Pohybovat se může jen stěží, ale bojuje statečně!

Jiří Pomeje (54), který stále bojuje s rakovinou, znatelně zhubl. Ztratil už třetinu své váhy. S tím se však při tomto onemocnění dalo počítat. Jeho kamarád Pavel Pásek (51) ho nyní po delší době navětívil a prozradil, jak se bývalý dabér a herec má.

5 fotek
Nejenže se herci a dabérovi Jiřímu Pomeje vrátila rakovina hrtanu, ale napadla také kosti. Zákeřná nemoc se pomalu šíří tělem a devastuje ho. Chemoterapie podle lékařů nic nevyřeší. Akorát by zhoršovala hercovo trápení.

Pomeje nyní leží v soukromé Nemocnici Na Pleši, která se specializuje na onkologické pacienty. „Jirka si ani neuvědomil, že zhubnul. Je tam spokojený, na nic si nestěžuje a těší se, že ho tam dají do kupy a on odtamtud vypadne. Člověk by řekl, že ani nemusí být v nemocnici. Ale musí. Dostává potřebné kapačky a pořád kolem něj někdo lítá. Je už moc slabý, pohybovat se může jen stěží, takže čtyřiadvacetihodinovou péči vážně potřebuje,“ sdělil Blesku Pomejeho dlouhodobý kamarád filmový producent Pavel Pásek.

Nedávno Pomejeho v nemocnici navštívil poté, co se vrátil z dovolené v Mexiku. Nejdříve se trochu vyděsil, když svého kamaráda spatil. Pak se ale uklidnil, jelikož viděl, že je o něj dobře postaráno. V nemocnici strávil hodinu. Za tu dobu byly Pomejeho opečovat hned čtyři sestřičky.

Podle Pavla Páska byl po psychické stránce v pohodě. „Předtím, když chlastal, tak rozeznal akorát světlo a tmu, jinak byl vymaštěný. A teď? Paráda si s ním povídat,“ říká. Boj se zákeřnou nemocí nevzdává hlavně kvůli dceři Aničce (5).

"Když bude chtít Aničku vidět, ráda mu ji přivezu a klidně počkám venku. Je dostatečně citlivý na to, aby posoudil, co je pro dceru nejlepší,“ potvrdila Aha! Pomejeho manželka Andrea (30).

Rakovina hrozí téměř každému, která je nejhorší?
ROZHOVOR: Rakovina v osmnácti? Stela prozradí, jak se jí snaží zbavit JÍDLEM

Autor: mk

Diskuze