Asteroid
Zdroj: Profimedia
Potenciální nebezpečí

K Zemi se blíží ASTEROID o velikosti nejvyšší budovy světa: NASA ví přesné datum! Kdy bude nejhůř?

Zemi ročně mino nespočetné množství vesmírných útvarů včetně asteroidů. Teď ale NASA hodně zpozornělo! Už začátkem února totiž Zemi mine asteroid o velikosti nejvyšší budovy světa!

Kdo se trochu zajímá o budoucnost planety Země, určitě neopomíjí zprávy z NASA, které se zaměřují mimo jiné i na pohyb vesmírných těles. Zvláště pokud zaznamenají, že dráha pohybu nějakého tělesa je až podezřele blízko Země, zpozorní a vydají patřičné hlášení.

Podle CNN NASA zaznamenala blížící se Asteroid 2002 AJ129, který představuje potenciální hrozbu. Jeho velikost je totiž přibližně stejná jako známého nejvyššího mrakodrapu světa Burj Khalify, který můžete navštívit v Dubaji. Toto těleso má Zemi být nejblíže už 4. února. Vzdálenost od Země podle výpočtů astronomů činí 4 miliony kilometrů.

Teď se asi smějete té vzdálenosti. Ve vesmíru jsou ale 4 miliony kilometrů kratší, než by se mohlo zdát. Strach ale lidé mít i tak nemusí, 4 miliony stačí na to, aby se dalo říct, že naši krásnou planetu tato vesmírná Burj Khalifa těsně minula.

Autor: bin

Diskuze