Žabky
Zdroj: Thinkstockphotos
Koho by to napadlo...

Jste příznivcem klasických žabek? Pak byste si měli dát na TOHLE velký POZOR!

Zná to každý. Je léto a to láká k odlehčené otevřené obuvi. V Čechách jsou proto stále populární žabky. Jenže málokoho by napadlo, jakou hrozbu přináší.

Polovina léta utekla, ale stále je ta druhá ještě před námi, a tak je téma letního oblečení a obuvi stále aktuální. A zvláště pokud patřítě k těm, co nosí klasické žabky, měli byste zpozornět.

Americká ortopedka Camilla Long totiž své pacienty upozorňuje, aby se žabkám raději vyhnuli a to z nejednoho důvodu! Způsobují totiž potíže, které by vás samotné ani nenapadly. Úplně ty nejtypičtější žabky, které lidé nosí například na koupání k vodě, se vyrýbějí z pěnového materiálu. Jenže ten noze nedodává potřebnou oporu, což můžete vidět už jen na tom, že se snadno tzv. rozšlapají. Kvůli tomu lidé začnou šmajdat a klenba chodidla dostává pořádně zabrat. V nejhorším může dojít i k jejímu zhroucení.

Další typickou věcí pro žabky je to, co je drží na noze. A tím je pásek mezi palcem a ukazováčkem. Určitě se vám někdy stalo, že váš u některých žabek tento pásek dřel, nebo jste měli dokonce v těchto místech puchýře. Navíc kvůli němu máte i nevědomky tendenci prsty krčit a to zbytečně namáhá Achillovu šlachu. Ta v krajním případě může i prasknout.

Dalším problémem měkké obuvi, kterou žabky často bývají je hrbení. Nestabilní postoj či krok na měkké gumě způsobuje, že se člověk hrbí a to je zase zbytečná zátěž pro záda, která může mít v dlouhodobém měřítku také nepříjemné důsledky. Pokud tedy i vy jste majitele žabek, rozhodně se nedoporučuje v nich chodit na delší cesty. Tato obuv je ideální leda tak na doma na zahradu, kde uděláte pár kroků, a tak zátěž není až tak obrovská.

Autor: bin

Diskuze