Letenka - 1
Zdroj: Twitter
Další omezení

POZOR: Letíte do USA? Pokud uvidíte na letence kód SSSS, možná neodletíte! Co to znamená?

Opatření na letištích jsou čím dál přísnější. Přibývají další kontroly a omezení, které mají za úkol omezit hrozbu teroristického útoku. Nyní by měli zpozornět ti, co letí do Ameriky, protože právě v USA implementovali takzvaný kód SSSS.

5 fotek
Každý znak na letence má svůj význam. A nyní by na ní cestující mohli objevit i neznámý kód SSSS. Secondary Security Screening Selection, v překladu dodatečná bezpečnostní kontrola, má za úkol náhodně zvolit podezřelé, kteří po normální prohlídce musí podstoupit ještě jednu speciální. Prohlídka může trvat až 30 minut. Je zdlouhavá, důkladná a samozřejmě nepříjemná. V krajních případech se vám může stát, že neodletíte.

Týká se to zejména jednosměrných letenek, letenek kupovaných v hotovosti, last-minute rozhodnutí a lidí pocházejících z riskantních zemí. K tomu ovšem přibude spousta náhodně vybraných. Vybraní si ani předem nemohou vytisknout boarding pass. Číslo jmen na seznamu podezřelých je přísně tajné, ale zjevně to jsou tisíce.

Rozhodnutí si ovšem vyžádalo spoustu skeptických a kritických ohlasů. Velký počet cestujících se cítí omezován, vykořisťován. Cítí křivdu hlavně kvůli jednomu kritériu, a to původu. Rozdělovat by se tímto způsobem nemělo, není to korektní a nepomáhá to vzájemným vztahům. Spoustu případů se již uveřejnilo na sociálních sítích, kde lidé na opatření upozorňují, fotky jsou doprovázené komentáři, které rozhodně nemůžeme vnímat jako pozitivní.

Autor: kat

Diskuze