Vědci změřili inteligenci psů a koček
Zdroj: Profimedia
Kdo je chytřejší?

ŠÍLENÝ OBJEV: Vědci měřili inteligenci domácích mazlíčků. Výsledek vás pořádně překvapí!

Čísla jsou neúprosná a nelžou. Vědci pomocí nového výzkumu zjistili šokující pravdu! Zabývali se inteligencí našich oblíbených domácích mazlíčků a konečně odhalili fakta.

Doteď všechny výzkumy na kočkách a psech probíhaly zastaralou metodou. Porovnávaly se jejich mentální vlastnosti a velikost mozku v úměrnosti k tělu. Poslední výzkum pod vedením profesorky Suzan Herkulo-Houzelové z Vanderbiltovy univerzuty však ukázal nové výsledky a tvrzení. Podle ní jsou psi chytřejší!

„Mé laboratoři se podařilo vyvinout velmi jednoduchou metodu, která je nejen rychlá, ale i levná. Dokáže spočítat mozkové buňky přímo v mozku i v jeho jednotlivých částech,“ uvedla Houzelová. Ukázalo se, že psi mají v porovnání s kočkami mnohem větší počet neuronů, a to až dvojnásobně.

Mají až 530 milionů neuronů, kdežto kočky pouhých 250. Profesorka svůj výzkum potvrdila na studii kočky a medvěda. Mozek medvěda je až desetkrát větší než mozek kočky, ale počet neuronů je stejný. „Psi mají v šedé kůře mozkové až dvakrát větší počet neuronů než kočky. To znamená, že psi mají i více kognitivních vlastností,“ uvedla Suzan.

Autor: veh

Diskuze