Karikatura Jima Carreyho
Zdroj: Profimedia, Twitter
KARIKATURA MUSSOLINIHO

'Jsi BASTARD!': Mussoliniho vnučka se pustila do herce Jima Carreyho

Herec Jim Carrey (57), jehož koníčkem je politická satira a kreslení karikatur, se dočkal silné kritiky od vnučky italského diktátora Benita Mussoliniho. V sobotu na svůj twitter Carrey totiž přidal karikaturu Mussoliniho a jeho milenky visící vzhůru nohama na milánském náměstí, jak tomu bylo v roce 1945. Vnučka představitele italského fašismu si to nenechala líbit.

7 fotek
"Jsi Bastard" reagovala na karikaturu zobrazující události z druhé poloviny minulého století Alessandra Mussoliniová (56), vnučka italského diktátora. Karikatura Jima Carreyho je založena na událostech z roku 1945, kdy byli Benito Mussolini a jeho milenka Claretta Pettaciová zajati, popraveni a poté pověšeni vzhůru nohama v italském Miláně.

 

Ke karikatuře na twitteru přidal Carrey popisek "Pokud chcete vědět, kam spěje fašismus, jen se zeptejte Benita Mussoliniho a jeho milenky Clarrety."

 

 

Kromě nadávek začala italská politička a poslankyně Evropského parlamentu Alessandra Mussoliniová Carreymu sarkasticky navrhovat další nápady na karikatury, upozorňující na temná období americké historie. Neslavný konec svého dědy tak porovnala například ke svržení atomových pum, persekuci černošky Rosy Parksová, která si sedla na místa určená pro bělochy, a nebála se na twitter přidat i fotku zobrazující bílé muže, kteří bičují otroka.

 

Jim Carrey na vnučku diktátora sice ještě nereagoval, zato jiní uživatelé twitteru ano, a to velmi kriticky. Přidal se například známý politolog Evan O'Connell, kterého se vnučka diktátora nebála arogantně setřít.

 

 

O'Connell reagoval na výrok "Jsi bastard" slovy "Myslím, že si pletete Jima Carreyho s vaším vraždícím dědou." Alessandra Mussoliniová na to útočně odpověděla: "Nebo možná s někým z vaší rodiny..."

 

On se ale bránil a hrdě odepsal: "Můj děda bojoval za osvobození Evropy od lidí, jako byl Váš praotec," na což Mussolini arogantně odpověděla, "Chcete abych Vám zatleskala?"

 

Další pak na twitter přidávali příspěvky, ve kterých se divili, že je na světě vůbec nějaký rodinný příslušník diktátora Mussoliniho, natož pak na Twitteru. Dále se na sociální síti například objevovaly fotky Mussoliniho s Adolfem Hitlerem.

Autor: sis

Diskuze