Skvělé ztvárnění

Josef Vojtek jako muzikálový herec: Jak se mu hraje dvojrole ďábla a nemohoucího staříka zároveň?

Josef Vojtek je kromě drsného rockera také muzikálovým zpěvákem. Za dvojroli v Mefistovi si dokonce vysloužil cenu Thálie. Jak se mu role ďábla a sedmdesátiletého profesora hrály?

5 fotek
Frontman skupiny Kabát, Josef Vojtek, je nejen rockový, ale také muzikálový zpěvák. Nedávno oslavil 100. reprízu muzikál Mefisto, v kterém hraje hlavní dvojroli profesora Fausta a Mefista. Obě postavy ztvárnil tak věrohodně, že si za ně vysloužil cenu Thálie.

Mezi rolemi se Pepa Vojtek dokázal přepínat během okamžiku. "Nejsem studovaný herec, všechny své postavy a jejich jevištní osudy opravdu žiji. To je důvod, proč mě divadlo tak baví. Neumím jen tak “naoko” všechny ty emoce předstírat. A dvojrole, to je na emoce docela nářez," vysvětluje zpěvák. "Jsem narozen na přelomu znamení blížence - raka, jsem dvě osoby v jednom, tak to mi to trochu ulehčuje" dodává.

Přiznává ale, že se lépe cítí v roli čerta. Postava je mu bližší, energií kterou čert musí vyzařovat. "Ale sedmdesátiletý stařec byl oproti tomu velkou výzvou. Tady naopak musíte všechnu energii stáhnout dovnitř, držet ji pěkně zkrátka," říká.

Ve videu výše si můžete připomenout, jak Josef Vojtek a Kabáti v roce 2017 přebírali cenu v anketě Český slavík v kategorii Skupina roku.

Autor: mk

Diskuze