Jiří Pomeje
Zdroj: Korzo
Ach jo!

Jiří Pomeje má za sebou všechna vyšetření: Výsledek je jasný! Herec učinil zásadní rozhodnutí

Jiří Pomeje hladovkou, kterou držel 42 dní, rakovinu nepřemohl. Nakonec skončil v nemocnici se zápalem plic. Nyní má za sebou všechna vyšetření a výsledek je jasný. Jak to dopadlo? Jiří Pomeje se musel rozhodnout, zda si nechá dát slavíka nebo ne.

9 fotek
Herec a dabér Jiří Pomeje už dlouho bojuje s rakovinou hrtanu. Poté, co se rozhodl nemoc zkusit vyhladovět, skončil v oslabenou imunitou v nemocnici. Chytil zápal plic. Začal se duti a lékaři ho museli operovat - udělat mu otvor do krku.

Jiří se od začátku chtěl ubránit slavíkovi, kterého by mu do krku lékaři zavedli. Říkal, že raději zemře. Byla to ovšem jediná šance na přežití. Nyní, když hladovka nepomohla, učinil zásadní rozhodnutí - nechá si vzít hlas a dostane slavíka!

„Oddechla jsem si, ulevilo se mi moc. Tím spíš, že se Jirka pro operaci rozhodl úplně sám. Nikdo, ani já, ani lékaři, ho k ničemu nenutil,“ svěřila se Blesku jeho manželka Andrea Pomeje (29).

„Výsledky všech vyšetření byly dřív, než jsme očekávali. Když jsem za Jirkou do nemocnice přišla, měl už v hlavě naprosto jasno. Naštěstí v tuto chvíli je Jirkovo tělo, kromě hrtanu, nemocí naprosto nepostižené,“ dodává.

„Neřeknu vám, co jsem Jirkovi vysvětlovala. Podařilo se mi ho tím ale utvrdit v tom, že i bez hlasu a se slavíkem má jeho život krásnou perspektivu. Tuhle myšlenku předtím absolutně zavrhoval. Navíc se pro ni rozhodl sám kvůli sobě. Kdyby to bylo kvůli mně nebo naší Aničce, tak je to špatně. Z toho, že ho nikdo neovlivňoval, pramení jistota, že to všechno zvládne!“ řekla ještě Andrea, která je šťastná, že se Jiří rozhodl dál žít.

Autor: mk

Diskuze