Zdroj: TV Nova
Chce bojovat

Jiří Pomeje má narozeniny: Podle svého kamaráda si to však vůbec neuvědomuje!

13. 12. 2018

Když si Jiří Pomeje (54) myslel, že je z nejhoršího venku, přišla krutá rána. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu kostí. Nyní o sobě bývalý dabér téměř neví. Neuvědomuje si ani své dnešní narozeniny. Je totiž nadopovaný morfiem.

3 fotky
Producent, dabér a herec Jiří Pomeje se opět potýká s rakovinou. Tentokrát mu zákeřná nemoc napadla kosti. Loni si myslel, že budou jeho letošní Vánoce lepší, než ty loňské a stráví je s rodinou. „Tyhle Vánoce nebudou stát za nic. Všem všechno kazím a zkazím. Těším se ale na ty příští, kdy to všechno trápení snad budu moct rodině vynahradit,“ řekl Pomeje přesně před dvanácti měsíci Blesku.

Bohužel, po roce je situace ještě horší. Z rakoviny hrtanu se vyléčil, ale nemoc se vrátila v daleko horší formě. V pražské Fakultní nemocnici Motol podstoupil pět ozařování pánve. Nyní je zpět v Ústřední vojenské nemocnici, kde leží kvůli velkým bolestem nadopovaný morfiem a téměř o sobě neví. Neuvědomuje si prý ani, že má dnes narozeniny.

„Když jsem u něj byl naposledy, povídali jsme si o všech možných věcech, hlavně o ženských. Jirka byl veselý a smál se. Teď je ale pořád pod sedativy a pořád jen spí,“ řekl Blesku Pomejeho kamarád Pavel Pásek (51).

Po CT mozku lékaři vyloučili, že by nemoc napadla i mozek. V nejbližší době se však musí sejít lékařské konzilium, které rozhodně, jakým směrem se bude Pomejeho léčba ubírat dál. Podle Páska je Pomeje stále odhodlaný s nemocí bojovat. Nezbývá tedy nic jiného, než mu držet palce.

Připomeňte si ve videu výše poslední rozhovor s Jiřím Pomeje v TV předtím, než mu byla diagnostikována rakovina kostí.

Autor: mk

Diskuze