Jiří Pomeje
Zdroj: TN.cz
Pro hlas všechno

Jiří Pomeje poprvé promluvil o rakovině hrtanu! Jeho drsné rozhodnutí možná nepochopíte

Rakovina si nevybírá. Své o tom už ví i herec Jiří Pomeje (52), který si nedávno vyslechl drsný ortel. Jak bojuje s rakovinou hrtanu?

Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva o zákeřné rakovině hrtanu, kterou onemocněl Jiří Pomeje. Oblíbený herec a producent se svým hlasem celý život živí. Představa, že by o něj přišel, musí být těžká. Jak se s celou zdravotní situací vyrovnává on sám i jeho okolí? Exkluzivní rozhovor poskytl deníku Aha!.

Pomeje dal přednost ozařování přičemž operace či chemoterapie by byla nejspíš o dost účinnější. Proč riskuje? „Ztratil bych hlas. A to bych mohl rovnou umřít. Bez hlasu jsem mrtvý. Po ozařování by měl být hlas nepoškozen,“ prozradil herec důvod svého rozhodnutí a svěřil se jak celou situaci okolo rakoviny prožívají rodiče: „Máma to nese špatně, táta je statečný.“

Největší podporou je pro Jiřího bezpochyby manželka Andrea: „Je to můj největší poklad. Nejlepší ženská mého života, bez ní bych to asi vůbec nedal. “ Nezbývá, než doufat, že se zpěvák z nejhoršího dostane a hlas mu bude sloužit jako doteď.
 

Autor: vsa

Diskuze