sex na jednu noc - 1
Zdroj: Getty Images
Vědci zjistili

Kteří lidé jsou v posteli nejspokojenější? Se vzhledem to nesouvisí!

11. 2. 2019

Každý si myslí, že za dobrým sexem stojí to, jak náš protějšek vypadá, ale přitom vůbec tomu tak není. Jde tu spíš o něco úplně jiného!

Podle psychologů na univerzitě Ruhr v Německu lidská osobnost souvisí i s výkonem v posteli. Do výzkumu se zapojilo 964 Němců a 98 % z toho tvořili heterosexuálové.

Vědci se těchto lidí ptali na intimní otázky z jejich sexuálního života, jako například, jestli jsou se sexem spokojení, jak snadno se dokáží vzrušit, zda se během sexu cítí uvolněně a jak vždy hodnotí svůj vlastní výkon v posteli.

Těmto lidem dali poté vyplnit psychologický test Big 5, který se zaměřuje na 5 znaků lidské osobnosti, a to na introverzi/extroverzi, svědomitost/nepořádnost, přívětivost/sobeckost, otevřenost novým věcem/uzavřenost a v neposlední řádě na neurotismus/klid.

Výsledky ukázaly, že se sexem jsou nejspokojenější svědomití lidé. Psychologové ale začali debatovat o tom, jak tato vlastnost je rozhodujícím ukazatelem spokojenosti v sexuálním životě.

Po dlouhých debatách a výzkumech se shodli na tom, že svědomití lidé jsou ke svým partnerům pozornější, hodně přemýšlí nad tím, co dělají a snaží se svého partnera nejvíce uspokojit. A vždy, pokud se objeví nějaké problémy, jak v posteli tak i po emocionální stránce, mají tendenci je vyřešit a chyby napravit.

A co naopak dělá v sexu lidi nespokojené je neurotismus, tedy emocionální nestabilita. Tyto typy lidí mají strach otevřeně mluvit o problémech a bývají hodně kritičtí a své problémy přenášejí jsk na partnera, tak i do postele.

 

Autor: nat

Diskuze