sex na jednu noc - 1
Zdroj: Getty Images
Vědci zjistili

Kteří lidé jsou v posteli nejspokojenější? Se vzhledem to nesouvisí!

Každý si myslí, že za dobrým sexem stojí to, jak náš protějšek vypadá, ale přitom vůbec tomu tak není. Jde tu spíš o něco úplně jiného!

Podle psychologů na univerzitě Ruhr v Německu lidská osobnost souvisí i s výkonem v posteli. Do výzkumu se zapojilo 964 Němců a 98 % z toho tvořili heterosexuálové.

Vědci se těchto lidí ptali na intimní otázky z jejich sexuálního života, jako například, jestli jsou se sexem spokojení, jak snadno se dokáží vzrušit, zda se během sexu cítí uvolněně a jak vždy hodnotí svůj vlastní výkon v posteli.

Těmto lidem dali poté vyplnit psychologický test Big 5, který se zaměřuje na 5 znaků lidské osobnosti, a to na introverzi/extroverzi, svědomitost/nepořádnost, přívětivost/sobeckost, otevřenost novým věcem/uzavřenost a v neposlední řádě na neurotismus/klid.

Výsledky ukázaly, že se sexem jsou nejspokojenější svědomití lidé. Psychologové ale začali debatovat o tom, jak tato vlastnost je rozhodujícím ukazatelem spokojenosti v sexuálním životě.

Po dlouhých debatách a výzkumech se shodli na tom, že svědomití lidé jsou ke svým partnerům pozornější, hodně přemýšlí nad tím, co dělají a snaží se svého partnera nejvíce uspokojit. A vždy, pokud se objeví nějaké problémy, jak v posteli tak i po emocionální stránce, mají tendenci je vyřešit a chyby napravit.

A co naopak dělá v sexu lidi nespokojené je neurotismus, tedy emocionální nestabilita. Tyto typy lidí mají strach otevřeně mluvit o problémech a bývají hodně kritičtí a své problémy přenášejí jsk na partnera, tak i do postele.

 

Autor: nat

Diskuze