Petr Novák a Pavel Novotný
Zdroj: extra.cz
Jak to opravdu bylo

Jen idiot to může brát jako útok na Sáblíkovou, brání se Novotný napadení

Aktualizováno 21.2. 2014 10:18

"Zatímco celá země mačkala palce, Martina čelila podlému útoku," mohl si po zlatém závodě české hrdinky Sáblíkové přečíst novinář Pavel Novotný. "Nikdy jsem nenapsal jediné slovo proti Sáblíkové," vysvětluje.

Co vlastně Novotný napsal? Šéfredaktor bulvárního serveru extra.cz uveřejnil zprávu o tom, že Petr Novák, tedy trenér Sáblíkové a její objevitel, hraje výherní automaty. "Pan Novák k nám chodí přes léto a umí u nás nechat někdy i pár desítek tisíc korun," citoval Novotný obsluhu z jedné herny v Hlinsku.

A nejen fanoušci ho na sociálních sítích posílali do všech pekel. Také některé deníky se proti Novotnému spřáhly a napsaly, že nepřeje nejúspěšnější české sportovkyni na zimních olympijských hrách v Soči. "Není tam jediné slovo proti Sáblíkové, proč bych ji proboha chtěl poškodit?," říká Novotný o zlaté české rychlobruslařce.

"Všechna tvrzení v článku jsou pravda, ale nevím, proč by měla být pomluva, že pan Novák hraje automaty. Tak je hraje, no a co? Lidé dělají horší věci. Já jsem rád tomu, co udělal s Martinou Sáblíkovou. Jsem velký sportovní fanoušek," pokračoval rozohněný Novotný.

"Možná je pravda, že nebylo dvakrát citlivé, že článek o tom, že Petr Novák hraje automaty, vyšel v den závodu. Ale věřte mi, to nebyl záměr. Je to především problém té herny, že zveřejnila tu fotografii."

A o tom, jak to lidi naštvalo a jak se dotknul jejich fanouškovství, má Novotný také jasno. "Lidé se potom ukázali jako typičtí Češi. Začali mi bonzovat další věci na pana Nováka. Chodí mi doslova udavačné emaily. Nevím, proč to dělají. Ale ty teď neřeším. Žijeme olympiádou!"

Autor: pul

Diskuze