Ella Findlay - 1
Zdroj: facebook.com
Smutný příběh

Dcera řekla matce JEDNU VĚTU. Ta hned věděla, že se vidí naposled!

Ella Findlay (†36) ze Seafordu z Anglie seděla se svojí matkou a povídaly si. Pak ale pronesla jednu větu a bylo hned jasné, co se stane...

5 fotek
Ella Findlay byla dříve dívkou plnou života. Jenže v pouhých 19ti letech jí byla sdělena krutá diagnóza, a to závažná forma roztroušené sklerózy. Mnohotná nebo mnohočetná skleróza je chronické autoimunitní onemocnění nervového systému, která napadá často mladé lidi a bohužel budoucnost nebývá příliš pro pacienty příznivá. Mnoho lidí tak končí na invalidním vozíku. I přesto, že dnes jsou léky, které nemoc zmírňují, stále není vyléčitelná.

Nedokázala si představit, že by žila jen na půl a ztrácela schopnost důstojného života. Proto už tenkrát své rozhodnutí sdělila své matce. Svěřila se, že pokud jí to sebere nezávislost, tak tu nechce být. Nechce přijít o svou důstojnost. I když pro rodiče to byla zdrcující zpráva, snažili se sebrat odvahu pro její rozhodnutní a respektovat ho. Matka Michell byla přáním dcery zdrcená, ale podporovala ji do posledního dne. „Byla jsem s ní v ten den, věděla jsem, že to udělá. Když jsme si povídali, že když bude cítit, že nastal její čas, poví nám tohle - Uvidíme se v nebi, děkuji velmi pěkně. A tak se stalo. Byla to její poslední slova,“ svěřila se matka pro deník Mirror.

Ve stejnou dobu, akorát krátce předtím lékaři Elle diagnostikovali rakovinu jater. Pro tak už osudem zkoušenou rodinu to byla další rána pod pás. A pro Ellu nastal zlom, kdy už věděla, že tohle je konec. Ke smutnému činu zbývalo jen pár měsíců, než naposledy mluvila s matkou. Život ukončila doma v únoru roku 2016. „Bylo neuvěřitelně těžké nechat ji odejít, ale věděla jsem, že to chce udělat. Nemůžu jí obviňovat. Nechtěla jít do hospicu, ale být doma až do konce,“ dodala Michele. A vzhledem k tomu, že si život vzala dobrovolně doma, nikdo za tento smutný čin nebyl stíhán.
 

Autor: ham

Diskuze