Večírek
Zdroj: Profimedia
Není divu

JE TO VENKU: Tohle jsou národy, které vypijí nejvíce alkoholu! A na jakém místě skončili Češi?

Je jasné, že Češi pijí alkohol velmi rádi a ve velké míře. Především jeden - pivo! Jak jsme na tom ale ve srovnání s ostatními národy?

Alkohol patří mezi nejoblíbenější a nejužívanější návykové látky na naší planetě. Společenský život si už bez něj dovedeme představit jen těžko. Co by to bylo za oslavu či večírek bez sklenky šampaňského, vína nebo dobře chlazeného lahváče?

Pokud i však myslíte, že český národ pije ve velké míře, můžeme vás uklidnit. Existují ještě větší pijáci. Studie americké kliniky Hangover Heaven odhalila, které země zkonzumují největší množství alkoholu.

V celkové roční spotřebě alkoholu jsou na prvních místech nejlidnatější země světa. První místo obsadila Čína s 54 290 000 000 litry vypitého alkoholu za rok. Druzí byli Američané s 30 500 000 000 litry a třetí Brazilci, kteří vypijí 14 040 000 000 litrů alkoholu ročně. Následuje Německo, Rusko, Japonsko, Mexiko, Velká Británie, Indie a Španělsko. Česká republika se umístila mimo první desítku. Proti zemím, kteří se umísili na prvních deseti místech, máme však o dost méně obyvatel, takže není divu.

Češi ale na plné čáře zvítězili v počtu zkonzumovaných lahvových piv na osobu za rok. Jeden Čech podle průzkumu vypije průměrně 404 lahváčů ročně, což je víc než jedno pivo za den. Na druhém místě se s velkým odstupem umístila Namibie s 304 lahvemi na osobu za rok, na třetím pak Rakousko s 299. Do první desítky se vlezly ještě Německo, Polsko, Irsko, Rumunsko, Seychely, Estonsko a Litva.

V další kategorii se měřil počet vypitých 750ml lahví whiskey na jednu osobu za rok. Překvapivým vítězem se stali Jihokorejci, a to s 43 lahvemi na osobu. Člověk by čekal, že budou popíjet spíše soju, avšak jak je vidět, zachutnala jim i whiskey. Druhé skončily Seychely s 27 lahvemi a třetí Rusko s 26. Češi vypijí ročně pouhých 10 lahví whiskey na osobu, a skončili tak v této kategorii na 25. místě.

Autor: mk

Diskuze