Josef Laufer - 1
Zdroj: Herminapress.cz
Helence se líbí

Je to vážně on? Hrdina Kameňáků Josef Laufer neskutečně zestárnul

19. 4. 2014

Zpěvák, herec a bavič Josef Laufer vždy patřil mezi nejcharismatičtější osobnosti českého shobyznysu. V osmdesátých letech mu ležely u nohou davy žen. A dnes? Je z něj stařík.

6 fotek
Josef Laufer (74) byl vždy tak trochu jiný. Nikdy v sobě nezapřel fakt, že se narodil ve Francii. S nonšalncí a grácií proplouval českými televizními i filmovými vlnami a desítky let patřil mazi jejich nejcharismatičtější osobnosti.

Na svět přišel těsně před Druhou světovou válkou a do Československa přijel až v roce 1947. Jeho otec pracoval jako ortoped a později ve výzkumném ústavu. Chtěl mít z Pepy lékaře, on však tíhnul k herectví a již na vojně hrál ochotnické divadlo a také režíroval. Zároveň působil jako překladatel a tlumočník. Hovoří plynně anglicky, španělsky a německy.

Byl velmi činný, vystudoval DAMU, poté na taneční konzervatoři učil pantomimu, začal vystupovat v různých muzikálech a objevoval se v televizi. Po Sametové revoluci jeho sláva trochu upadla i proto, že figuroval na seznamech spolupracovníků STB. A podle některých jeho kolegů, jako byl například Pavel Bobek, patřil mezi aktivní agenty.

Dnes opět vystupuje, dlouho například moderoval ve slovenské televizi, hraje v muzikálech, objevuje se ve filmech. Jen se z Donjuana se změnil ve staříka. Snímky pocházejí z nedávn premiéry muzikálu Adam a Eva v Divadle Broadway.

Poslechněte si Lauferův nejslavnější hit:

Autor: pul

Diskuze