Ciara Noble - 1
Zdroj: Profimedia
Hlavně být originální

Je libo placentové smoothie nebo sošku z pupeční šňůry? Nic není nemožné

Australská porodní asistentka Ciara Noble (23) vydělává 230 000 korun ročně výrobou neobvyklých produktů z placenty. Nabídka výrobků je opravdu pestrá, od placentového smoothie po krémy na obličej či sošky z pupeční šňůry s viditelnými žílami.

5 fotek
Rodačka z Melbourne začala s originálním podnikáním v lednu roku 2017, kdy poprvé slyšela o prospěšných látkách v placentě. Nyní jí to přináší mnohem větší výdělky než původní zaměstnání. Ciara má spoustu objednávek na různé produkty. Se svými zákaznicemi se nesetká, v porodnici pouze odebere placentu o velikosti ořechu a za 48 hodin ji ve vybrané podobě vrátí.

Čerstvou placentu Ciara rozřízne na tenké plátky a na 15 hodin vloží do sušičky podobně jako sušené ovoce, jak sama říká. Vysušenou placentu pak rozdrtí na prášek. Pokud vyrábí placentové smoothie, původní příchuť nápoje většinou doladí kokosovou vodou a ovocem. Bizarnímu „koktejlu“ však kvůli krvi z placenty zůstane červená barva.

Ciara má i jinou alternativu pro mladé maminky, kterým by trochu jiné smoothie nevyhovovalo, a to placentové kapsle. Pilulky sama vyrábí speciálním přístrojem a dodává jim jahodovou, limetkovou nebo žvýkačkovou příchuť. Podle mladé podnikatelky její výrobky neztratí žádné živiny, protože jsou vyráběny „raw“ způsobem.

„Dostat po porodu zpět do těla placentu je podle mě přirozená věc. Placenta ženám pomůže v poporodním zotavení, srovná hladinu energie, hormonální nerovnováhu, zvýší produktivitu mléka a sníží poporodní nerovnováhu,“ tvrdí Ciara Noble a nechápe, proč mnoho žen nemůže placentu ani vidět. „Často jako bonus získanou placentu dokonce obtisknu na papír nebo něco vymodeluju z pupeční šňůry. To dělám zadarmo, nechci nic vyhazovat a je to podle mě krásná vzpomínka,“ dodala pro list ladbible.com.

 

Autor: amb

Diskuze