Jan Čenský - 1
Zdroj: Profimedia
Nezvládl to

Jan Čenský alias doktor Suchý z Ordinace obětí přepadení: Jak se v kritické situaci zachoval?

Jan Čenský (57) je známý nejen jako vynikající herec, ale i známý gentleman. Jenže i takovým lidem život přinese někdy do cesty různá úskalí a nebezpečí. Seriálový doktor proto zavzpomínal, jak ho jednou přepadl zloděj.

5 fotek
Herec z Ordinace v růžové zahradě 2 se ještě jako malý kluk proslavil rolí prince a od té doby mu tuhle elegantní a šlechetnou roli nikdo neodpáře. Jan Čenský je totiž gentleman i ve skutečnosti, a tak i když dojde na situaci, kdy by bylo pochopitelné, že někomu fyzicky ublíží, neudělal to.

„V tu chvíli nemůže člověk nikdy říct, co by udělal. Já jsem zažil, když mě okradl zloděj, tak jsem si říkal, že bych mu rozbil hubu,“ svěřil se herec na křtu nové knihy Vůně noci od spisovatelky Markéty Harasimové, co by nejraději udělal, když ho někdo přepadl. Jenže pak se mu to samé stalo znovu a ani tak nedošlo na žádoucí sebeobranu.

Když ho totiž přepadl zloděj, místo toho, aby „mu dal přes hubu“, řekl jenom: „Prosím vás, pane, co to děláte?“ Jak to tedy vypadá, urostlý Čenský by sice fyzičku na rány pěstí měl, ale svojí pověstnou image slušňáka nenaruší ani v okamžik, kdy mu jde skoro až o život. Tak snad už na žádného zloděje nikdy nenarazí.

Autor: bin

Diskuze