Ordinace: Robert Jašków jako doktor Leoš Mára
Zdroj: Archiv TV Nova
Máte se na co těšit

Jak to bude s Márou v Ordinaci? Můžu slíbit, že po prázdninách ještě přitvrdím! říká Jašków

10. 8. 2018

Většího seriálového padoucha byste v současnosti hledali těžko. Robert Jašków díky roli křiváka docenta Leoše Máry v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 nemá konkurenci. A na podzim si reputaci rozhodně nezlepší!

8 fotek
Mára se v touze po kariérním postupu nebude ani v nových dílech Ordinace štítit ničeho. Ani těhotná Tereza ho nezmění. "Takový člověk se sice může polepšit v tom, že přestane fetovat, ale to jádro, ta vnitřní touha po pomstě a narcismus a egocentrismus, to zůstane. Nezačne jen tak z ničeho nic trhat kopretinky v parku. Byl jsem hodně zvědavý, jak si autoři s tím návratem poradí. A myslím, že se jim to povedlo bravurně. Já jenom zírám. Nečekal jsem, že budu až takový prevít. A můžu slíbit, že po prázdninách ještě přitvrdím," říká představitel doktora Máry, Robert Jašków, který se v roli prevíta skvěle vyžívá.

"Každému herci se hrají lépe hajzlové než princové. Tahle poloha skýtá nepřeberné množství poloh, prostředků, životních zkušeností, protože i hajzl může mít slabost, z části dobré srdce, může být vtipný, sarkastický. To jsou role, na které se každý těší a má je rád," přiznal Jašków.

S nálepkou televizního padoucha se mu žije skvěle. Hraní negativních rolí ho baví. "Hrát padoucha Leoše Máru je prostě čirá radost, o to víc, když to mohu dělat s lidmi, kteří jsou mi blízcí. Martin Stránský, Honza Čenský, Dana Morávková, Petr Štěpánek... kdykoliv spolu pracujeme, je velká legrace, nejdeme pro blbý vtip daleko. Jakkoliv to na obrazovce vypadá, že to strašně jiskří, tak ono to jiskří, ale jen po klapce a do stopky, a pak je to pohoda," směje se.

Autor: mk

Diskuze