Detox
Zdroj: Thinkstockphotos
Tady jsou

Jak na detox? Vyzkoušeli jsme tři recepty, které fungují!

Jíte zdravě, a přesto vás stále sráží malátnost a únavu? Marně hledáte energii? Máte potíže s trávením? V tom případě je čas na detox. Tady jsou ty nejlepší recepty!

DETOXIKAČNÍ JARNÍ PROČIŠŤUJÍCÍ KOKTEJL
Ingredience:
3 kopřivy se stonky i s kořeny, 3 lístky pampelišek, 3 stonky pampelišek, ¼ l vody, 1 čajová lžička citronu, 1 čajová lžička medu, 1 čajová lžička slunečnicového oleje

Všechny ingredience rozmixujeme, přecedíme a následně vypijeme. Tuto proceduru opakujeme 14 dní.

Tento koktejl se může pít POUZE po dobu 14ti dní! Vzhledem k silným účinkům byliny by se neměla používat dlouhodoběji, působí na ledviny jako ,,rejžák“ :-)

Kopřiva obsahuje chlorofyl, hořčík, železo, flavonoidy, sacharidy, kyselinu šťavelovou, vitamíny, třísloviny. Pročišťuje krev, má dobrý vliv na slinivku, odstraňuje záněty močových cest, dobře působí na bolesti hlavy, zad, proti vyčerpanosti. Dále je kopřiva vynikající na řídké vlasy a podporuje růst vlasů, snižuje otoky, má protibakteriální účinky, pomáha u nemocí jater a další.

Pampeliška lékařská je prospěšná všem, ale zejména pro ty, kteří jsou stále unavení a ochablí. Doporučuje se sníst denně 5 stvolů pampelišky po dobu 14 dní. Tyto stvoly pomohou i rozpustit žlučníkové kameny.

Dále je prospěšná i při vyrážkách a lišejích kůže, pročišťuje žaludek, čístí krev, zlepšuje trávení nebo průběh cukrovky, podporuje močení a pomáhá při zadržování tekutin v těle.
Pampeliška obsahuje vitamíny A, B, C, D, betakaroten, křemík, draslík, vápník a železo.

KOKTEJL NA PROČIŠTĚNÍ TĚLA
Ingredience:
30 oloupaných česneků a 5 neoloupaných nakrájených BIO citrónů

Vše rozmixujeme do kašovité konzistence, přidáme 1l vody a lehce převaříme. Následně přecedíme a nalijeme do uzavíratelné sklenice nebo láhve a dáme vychladit do lednice. Užíváme po dobu 3 týdnů, kdy si dáme 1 lžičku před a po jídle.

Citron je bohatý zdroj vitamínu C, obsahuje karotenoidy, pektiny, fosfor, draslík, dvojmocný vápník, železo, podporuje tvorbu kolagenu a také pomáhá při překyselení organismu.

Česnek obsahuje vitamíny A, B a C, vápník, selen, jód.
Čistí cévy, ničí parazity, působí proti nadýmání, dále proti kornatění tepen.

Aby z vás česnek nebyl cítit, doporučuje se rozkousat petrželová nať, sníst jablko a nebo žvýkání listy máty či šalvěje.

NA PROČIŠTĚNÍ KRVE
Ingredience:
6 nastrouhaných mandlí, 1 nastrouhané jablko

Ingredience smícháme dohromady a jíme po dobu 6ti týdnů. Po této době si vyrobíme ½ litru domácího vaječného koňaku a denně vypijeme 1dcl.

Toto je doporučeno hlavně pro ty, kteří mají problém s akné, vyrážky na pleti či zádech.

Pro ty nejodvážnější: OČISTNÁ KŮRA MASTER CLEANSE
1) citrony (60 až 80 kusů),  kajenský pepř 60 gramů, javorový sirup (2 litry), ½ šálku mořské soli a vodu.

2) Večer předtím, než s očistou začnete, si vezměte přírodní projímadlo.

3) Druhý den ráno použijte projímadlo znovu nebo proveďte vnitřní výplach slanou vodou (klystýr). Při užívání projímadla je důležité, abyste se alespoň třikrát až čtyřikrát denně vyprázdnili.

4) Nyní začněte pít vždy čerstvě připravenou limonádu, a to každý den 6 až 12 sklenic, nejlépe 8 – 10.5) Příprava limonády: Vlijte do sklenice 2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy, přidejte 2 polévkové lžíce javorového sirupu, přidejte jednu desetinu čajové lžičky mletého kajenského pepře a dolijte 2 dcl kvalitní pitné vody.

6) Po celou dobu samozřejmě nesmíte nic jíst. Pít můžete kromě připravené limonády jen čistou vodu, možný je i mátový čaj.

Autor: red

Diskuze