Jak bude vypadat člověk za tisíc let? - 1
Zdroj: National Geographic
Líbí?

Jak bude vypadat člověk za tisíc let? Vývoj civilizace se podepíše i na nás, na Češích

Vzhled člověka se mění každou generací. A není to jen o tom, že lidé jsou stále vyšší a vyšší. Co čeká nás ve Střední Evropě?

Odborníci z National Geographic pomocí počítačové animace vytvořili vzhled člověka, který bude žít v Evropě za tisíc let. Proměnu způsobí hned několik faktorů.

S rozvojem průmyslu se bude dál ztenčovat ozonová vrstva, takže sluneční paprsky budou agresivnější, podobně jako dnes kolem rovníku. V důsledku toho bude naše pleť postupně tmavnout. Ochrannou vrstvu v atmosféře postupně nahradí ochranná vrstva naší pokožky.

Člověk také bude vyšší a celkově vytáhlejší. Na Zemi bude totiž tepleji a organismus bude mít potřebu co nejrychleji se zbavovat přebytečného tepla. Součástí změn na obličeji by měly být i zvětšené oči, které se v posledních stovkách let staly zdaleka nejdominantnějším lidským smyslem. Naopak sluch bude stále méně citlivý a čich by člověk mohl ztratit úplně.

A dál by se měl prodlužovat lidský věk. Zatímco na začátku našeho letopočtu se lidé v průměru nedožívali ani třiceti let, dnes je to přes sedmdesát a za tisíc let by to mohlo být více než sto. Nevěříte? Tak potom si musíte párset let počkat.

Autor: pul

Diskuze