Brzké uzdravení!

Iva Pazderková podcenila příznaky! Teď ji nemoc dohnala

Herečka, komička a bývalá vítězkyně a porotkyně Tváře Iva Pazderková (38) patří k lidem, kteří milují svoji práci nade vše a jsou schopni pro ni udělat vše. Dokonce hazardovat i s vlastním zdravím! To se teď ale Ivě šeredně vymstilo...

5 fotek
Iva Pazderková je bohužel v současné době zářným příkladem toho, jak se ke svému tělu nechovat. Dlouhodobé přehlížení příznaků vyčerpání a přecházení nemocí jí teď vlastní zdraví vrací i s úroky.

Iva se pere s těžkou virózou, kvůli které dostala dokonce od lékaře inhalátor, a tak fotkou s ním tak trochu vyděsila fanoušky. Naštěstí se ale nejedná o nic vážnějšího, akorát je nepříjemné, že nahromaděná nemoc Ivu dočasně vyřadila z provozu.

„Snažím se celý život poctivě pracovat. Znamená to pro mě především myslet na diváka, kolegy, na všechny. A v podstatě celý život to znamená permanentně přecházet své bolesti, nemoci a vyčerpání. Dokud stojím, dýchám a aspoň trochu mluvím, pracuju. Má to tak určitě i spousta z vás. Ale čím dál častěji se mi potvrzuje, že je to ten nejbezohlednější přístup jaký můžu mít, přestože se zdá být opakem...,“ přiznává Pazderková, že si za svůj aktuální zdravotní stav může sama.

Díky tomu si teď uvědomila, že není nic důležitějšího než vlastní zdraví. „Živím se doslova svým tělem. Denně běhám po jevišti, zpívám, křičím, prožívám, tančím. Tělo je můj pracovní nástroj. A já ho permanentně používám na tisíc procent, i když je rozbitý. Nějak ho vždycky provizorně poslepuju a jdu na to. A on se vždycky rozbije zase o kousek víc, protože už nedrží dobře pohromadě. Kdybych ho v klidu opravila už při první poruše, nenastane pak situace kdy musí být v opravně opakovaně, dlouho a bezodkladně. Což je pro diváky, kolegy a všechny ostatní daleko horší, než pár zrušených představení jednou za čas,“ vysvětlila Iva, proč ji teď čeká delší léčba, a apelovala také na ostatní, aby neignorovali signály svého těla a naučili se ho nechat občas odpočinout.

Přemohla vás chřipka? Tělo vás varuje
Nejlepší lékař? Tvá vlastní vůle


 

Autor: bin

Diskuze