Instagram
Zdroj: Profimedia
Bude to fungovat?

Instagram přichází se zajímavou novinkou: Konec závislosti na sociální síti!

Instagram - chvíli na něm bylo pár lidí a většina používala Facebook. Nyní tato sociální síť zažívá obrovský boom a neustále nabízí nové a nové vymoženosti. S čím přichází teď?

Mnozí uživatelé Instagramu na něm tráví více času, než je zdrávo. Stal se nejen sociální sítí, kde lidé sdílejí své fotografie, ale i nástrojem marketingu a výdělku. Mladí lidé zde sledují každodenní život svých vzorů, ať už jde oslavné herce, zpěváky, sportovce nebo youtubery či blogery.

Na této sociální síti trávíme víc a víc času. Bohužel mnohdy i víc, než například s rodinou či přáteli. Stal se z toho globální problém. Vedení sociální sítě se proto rozhodlo zakročit!

Instagram nyní přišel se zajímavou novinkou. Možná díky ní lidé čas strávený na sociální síti trochu omezí. Populární sociální síť už v srpnu oznámila, že se bude problémem závislosti zabývat. Mnozí tomu sice příliš nevěřili, ale Instagram své slovo opravdu dodržel.
Přišel s funkcí Your Activity (časky: Vaše aktivita). Uživatelé ji najdou kliknutím na ikonu v pravém horním rohu obrazovky.

Díky této vymoženosti si lidé budou moci kontrolovat, kolik času denně na Instagramu stráví. Navíc kliknutím na Set daily reminder (česky: Určit denní připomenutí) si mohou nastavit, jak moc času chtějí na Instagramu denně trávit. Pokud stanovený limit překročí, aplikace jim to připomene.

Funkce by měla být brzy dostupná po celém světě. Instagram si za tuto novou funkci vysloužil pochvalu. Teď ještě, jestli to splní svůj účel. Se závislostí na sociálních sítí se v dnešní době bojuje přeci jen těžko.

Autor: mk

Diskuze