Na francouzské ulici

Ilona Svobodová prozradila svou největší lásku. Ale žít by s ní nemohla!

Česká herečka a dabérka Ilona Svobodová (56) patří mezi nejoblíbenější herečky ze seriálu Ulice. Ale i tak činorodá žena musí občas všeho nechat a někde dobít energii.

Herečku jsme s kamerou zastihli na křtu knihy Láska z Paříže. A nebyla to vůbec náhoda, že se tam ukázala. Je totiž o její největší lásce.

"Když se kniha jmenuje Láska z Paříže, tak já jako milovnice Francie a Paříže k ní určitě mám vztah. Čtu strašně ráda, bohužel v poslendí době víc scénáře a hry. Knížky snad jen na lyžích, když mám prázdniny, nebo spíš těch mých pár dní volna."

Francii má spojenou s dospíváním, kdy se dostala na studijní pobyt. Město lásky ji však nepřivítalo s otevřenou náručí. "Co čekat od Paříže? Většinou lásku a dobré víno. Byla jsem ve francouzský škole a bydlela jsem v rodině, což byl trochu očistec. Bylo to drsné, ale nevzdala jsem to. Nakonec jsem ale odešla a cestovala."

Poznávání historických pamětihodností velké francké země se jí líbilo mnohem víc než studium v centru velkoměsta. "Měla jsem ve Francii to štěstí, že vždy si někdo přisedl a začal mi vyprávět, kam se mám jet podívat a co vidět. Takže jsem viděla věci, které lidé často neznají a které nejsou v Bedekrech."

S Francií má tedy vztah podobný tomu s tajným milence. Láska je to intenzivní a vášnivá, ale pro život to není. "Francii miluji na dovolenou a na výlety, ale žít bych tam nechtěla. Vadila by mi i ta byrokracie, například v Anglii je vše mnohem jednodušší."

Co Ilona řekla dál? Podívejte se na rozhovor!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Staré tajemství prozrazeno: Hitler měl trauma od dětství

 

Autor: der

Diskuze