Prásk.tv

Hvězda Zoufalých manželek půjde do vězení! Toto ji tam čeká

Americká herečka Felicity Huffmanová, známá především rolí Lynette Scavové v seriálu Zoufalé manželky, půjde do vězení! Kalifornský soud ji v pátek poslal na 14 dní za mříže. Huffmanová nechala v přepočtu za 350 tisíc korun upravit testy, které skládala její dcera, aby měla větší šanci dostat se na prestižní univerzitu. Kromě vězení herečka musí zaplatit také pokutu a čekají ji veřejně prospěšné práce.

Huffmanová se má 25. října hlásit k nástupu do federální věznice ve městě Dublin v Kalifornii, kde si odpyká 14denní trest. Kalifornský soud herečku v pátek potrestal za její roli v obrovském skandálu s machinacemi s přijímacími testy na prestižní americké univerzity.

 

Herečka se k činu přiznala. S Rickem Singerem, který celý podvod zorganizoval a hrozí mu, že ve vězení stráví 65 let, se domluvila, že její dcera Sophia bude přijímací test skládat v centru, kde byl Singer domluvený se zkoušejícím, že pak vezme její přijímací test a opraví špatné odpovědi předtím, než dokument pošle k vyhodnocení.

 

Huffmanová se u soudu omlouvala a prozradila, že chvíle, kdy se o podvodu dozvěděla její dcera, byla ta nejhorší. "Sophia mi řekla: ´Už nevím, kdo jsi, mami´. Pak se mě zeptala, proč jsem jí nevěřila a proč jsem si myslela, že to sama nezvládne," řekla herečka.

 

Rozsudek je ale v Americe považovaný za velkou porážku prokurátora. Ten totiž původně požadoval čtyřměsíční vězení. Když probační služba dospěla k závěru, že činem Huffmanové nikdo nebyl poškozen a tak vězení není nutné, zmírnil navrhovaný trest na 1 měsíc. Obhájci navrhovali vyřešit případ pokutou a veřejně prospěšnými pracemi.

 

Oboje vedle vězení Huffmanová také dostala. Zaplatit musí 30 tisíc dolarů, v přepočtu tedy necelých 700 tisíc korun, dvojnásobek toho, co dala za podvod s přijímacím testem. Odsloužit si musí 250 hodin veřejně prospěšných prací.

 

Podle listu TMZ po nástupu do vězení dostane vězeňský overal a tři páry spodního prádla, k tomu hygienický balíček s hřebenem, deodorantem, zubním kartáčkem a pastou a jednu roli toaletního papíru. Ten vězni dostávají co dva týdny, takže ten, který nafasuje, jí bude muset vydržet celý pobyt.

 

Ve všední dny bude muset mít v půl sedmé ráno ustlanou postel. Odpoledne se ale vězenkyně mohou i opalovat. Na odpočinek mají ale jen hodinu denně.

 

Život s kriminálníkem: V jakých případech překousnout špatnou minulost partnera?
VAŠE PŘÍBĚHY: Z obyčejné lásky do vězeňské cely!

Autor: vbo TN.cz

Diskuze