Piotr Malachowski
Zdroj: facebook
Srdce na správném místě

HRDINA OLYMPIÁDY: Chtěl zlato, ale získal stříbrnou medaili. Tak se jí zbavil naprosto fantastickým způsobem!

Možná nevyhrál zlato, pro jednoho malého chlapce je ale polský diskař Piotr Małachowski hrdinou i tak. Stříbrný medailista v hodu diskem dokázal, že má srdce na správném místě.

4 fotky
Tříletý Olek Szymanski neměl v životě moc štěstí. Už od dvou let trpí rakovinou oka, která postihuje mladší děti ve věku, kdy jsou nejzranitelnější. V Polsku se jeho levé oko zachránit nedá, je potřeba přístrojů, které mají na specializované klinice v New Yorku. Olekovi rodiče ale na nákladnou léčbu v USA nemají peníze, a proto se jim atlet rozhodl pomoci.

Diskař dal do aukce stříbrnou medaili, kterou vyhrál před několika dny v na olympiádě v Riu. Doufá, že se díky tomu podaří nadaci, která se snaží peníze pro Oleka získat, vybrat zbytek potřebných peněz – zatím sehnali cca 126 tisíc dolarů, což je třetina potřebné částky. Aukce potrvá do 26. srpna.

„V Riu jsem bojoval o zlato. Teď apeluji na všechny – pojďme bojovat o něco ještě mnohem cennějšího. O zdraví tohoto fantastického chlapce.“ napsal na svou facebookovou stránku. „Jestli mi pomůžete, moje stříbro může být pro Oleka cennější než zlato,“ zakončil atlet dojemný vzkaz.

Autor: mkr

Diskuze