Videohry
Zdroj: facebook.com
Hraním až ke smrti

Hrajete často videohry? Tohle vám hrozí, pokud to budete přehánět!

Spousta z nás se rádo odreagovává od všedních starostí a práce u videoher. Pokud hrajete občas, je to dokonce prospěšné. Když vám vaše záliba zabírá hodně času a na nic ostatního nemáte pořádně čas, tak pak byste měli zbystřit. Může vám jít i o život!

Na téma videoher už bylo provedeno mnoho studií a faktem zůstává, že i v tomto případě platí všeho s mírou. V rozumné míře mohou mít dokonce pozitivní účinky. Jsou zábavné, zlepšují kritické myšlení, koordinaci rukou a očí. Oproti tomu dlouhodobé a intenzivní hraní videoher neprospívá duševnímu a ani fyzickému zdraví.

A jaké negativní účinky z hraní her vám může hrozit? Těchto šest nejvážnějších shrnul web grunge.com:

1. Riziko trombózy

Trombóza, neboli krevní sraženina v tepnách, právě může vzniknout z dlouhodobého sezení. Je znám případ úmrtí hráče, který každý den vydržel sedět 12 hodin v kuse.

2. Selhání srdce

Televize CNN informovala o případu úrmtí, kdy dvaatřicetiletý hráč hrál tři dny v kuse hazardní hry v internetové kavárně v Honkongu. Nehybnobnost a nedostatek spánku měla za následek selhání srdce.

3. Bolesti zad

Nedostatek pohybu a neustálé sezení má za následek bolesti zad. Bylo prokázáno, že děti, které strávily dvě hodiny denně hraním videoher trpěli častěji bolesti zad a změnami na páteři než u těch jenž se hraní nevěnovaly.

Autor: ham

Diskuze