Těžké životní období

Houslista Svěcený konečně přiznal, proč extrémně zhubnul: Takhle ošklivé období jsem ještě nezažil

22. 1. 2019

Když se vloni na jaře objevil houslový génius Jaroslav Svěcený (58) na veřejnosti, první co všechny napadlo, byla vážná nemoc. Umělec, který měl celé roky nějaké to kilečko navíc, byl najednou vyhublý takřka na kost. A teď konečně prozradil, co za rapidním úbytkem váhy stojí.

4 fotky
Jaroslav Svěcený vypadal po mnoho let stále stejně, a tak když se v první polovině loňského roku ukázal na veřejnosti, všichni zůstali v šoku. Talentovaného houslistu totiž málem nepoznali! Umělec totiž tak rapidně zhubnul, že se začalo hned spekulovat o nejhorším. Vážnou nemoc sice popřel, ale nic víc neprozradil. Až teď!

Za nezdravě štíhlou postavou Svěceného opravdu částečně může zdravotní stav. Co ale pro něj bylo nejtěžší, je rozvod s manželkou, se kterou strávil dlouhých 35 let. Jak vyplývá z jeho slov, rozchod ho vzal nejvíc, jak vůbec mohl. „Nechtěl jsem o tom mluvit. Nemohl jsem. Strašně mě to zasáhlo. Neumím být sám, potřebuju vedle sebe partnerku. Sice neumím vařit, ale zase dokážu jiné věci. Snad mě může mít někdo rád. Chtěl bych pro někoho žít,“ přiznal pro Blesk Svěcený, že se kvůli konci manželství přestal ohlížet i na své zdraví. „Pro mě je to hrozné. Takhle ošklivé období jsem ještě nezažil. Nemohl jsem tomu uvěřit, přijmout to. Proto jsem i ty zdravotní potíže snášel mnohem hůř...,“ svěřil se houslista s těžkým životním obdobím.

Nyní ale podstoupil urologickou operaci, která měla kromě řešení problému odhalit, jestli se náhodou opravdu nejedná o vážnou nemoc. Jak dopadly výsledky? „Přišly ve čtvrtek. Negativní. Oddechl jsem si,“ potvrdil houslista, že naštěstí skutečně nebojuje s vážnou nemocí. Jeho největší problém v současné době tak je zlomené srdce, které mu po rozvodu s manželkou zbylo.

„Mě ten rozchod tak zdrtil, že jsem se odevzdal osudu. Musím se zase dát do fyzické a psychické kondice. Duši mi léčí pan doktor Petr Hrubeš. Jinak bych to zřejmě nedal,“ přiznává Svěcený, který se co nejdříve plánuje vrátit ke své druhé životní lásce, kterou je hraní na housle. Ty ale teď zatím vzhledem k ochablému svalstvu neudrží v rukou. Snad už si ale všechno zlé vybral a odteď bude jenom lépe.
 

Autor: bin

Diskuze