Horká koupel
Zdroj: Profimedia
Konec cachtání

Máte rádi horkou koupel? Oblíbený relax vážně ohrožuje zdraví!

Horká vana po celém náročném dni je skvělé uvolnění. Ale věděli jste, jak moc nebezpečné to pro lidské tělo je?

Není nic lepšího, než přijít po celém dni plného stresu domů a dár si horkou vanu a relaxovat. Pro mysl je to požitek, ale našemu tělu to moc nesvědčí. Pravidelné polehávání ve vodě, která má více jak 37 stupňů Celsia, není ve skutečnosti tím nejlepším, co pro své tělo děláte.

Horká lázeň zažene stres, zlepší náladu a pomůže vám lépe usínat. Pokud ale v teplé vodě budete delší dobu, může to spíše uškodit. Mužům se například může stát, že takhle teplá voda znekvalitní spermie.

Co se týče žen, ty si mohou zadělat na vaginální problémy. A to zejména ty, které mají chronické gynekologické potíže, které se neustále vracejí. Nejen dlouhý pobyt ve vaně je pro ně rizikový, ale i například pěny do koupele, či parfemované sprchové gely.

Také teplá voda odvádí z vaší kůže přirozenou vlhkost a narušuje její ochrannou bariéru tvořenou z přírodních olejů. To znamená, že vaše pokožka začne mít sklony k vysušování, k podráždění, svědění a také horká voda způsobuje častější tvorbu vrásek.

Ani pro lidi s vysokým tlakem a srdečními problémy není horká lázeň to pravé ořechové. Zatěžuje totiž oběhový systém a to zatěžuje srdce. Takže ve výsledku je lepší si raději dát pouze sprchu, která může též hezky uvolnit stres a přitom tolik neškodí.

Autor: nat

Diskuze