Neuvěřitelná proměna!

HIT INSTAGRAMU: Bramborám dělají make-up! Výsledek vás překvapí

Brambory jsou snad tou nejzákladnější a nejdůležitější potravinou na světě. Do Evropy se dostaly z Ameriky a masově se rozšířily v 19. století. Dnes zažívají BOOM i ve světě internetu, přesněji na Instagramu.

Beauty-blogerky z celého světa se teď snaží bramborám vštípit nový vzhled, a to doslova. Doteď pracovaly jen na proměnách lidí, nyní přijaly zajímavou výzvu. Na bramborách si zkoušejí to, jak dobře zvládají umění make-upu.

Na Instagramu tak pod hashtagem #potatomakeup můžete najít spousty příspěvků s bramborami, na kterých jsou namalované oči s očními stíny, obočím anebo dokonce i celým obličejem. Lidé se prostě musí pochlubit svými výtvory. Jak to ale všechno začalo?

Ruská youtuberka Elona Balasyanová zveřejnila návod na make-up, který ukázala právě na bramboře. Svým krokem inspirovala další kosmetičky. Profesionální maskérka Caitli Rubraová (21) z Hertfordshiru vysvětlila, proč se brambory staly hitem: „ Myslím si, že je to proto, že jsou brambory suché, takže by to mělo lépe absorbovat make-up. A taky jsou docela hladké.“

Instagramerky Danieli, Yelena a Maya, které mají na svědomí účet s názvem professional.arts, pojaly výzvu trochu jinak. Bramborám se snaží vštěpit víc přirozený vzhled. „Viděli jsme ten příspěvek, pak nás napadlo, že je to jako vytvořit si vlastního kamaráda a to je dobrý nápad pro všechny,“ řekly pro BBC. Berou to samozřejmě s nadhledem. Je to pro ně netypická ukázka umění.

Na bramboru s make-upem se podívejte ve videu výše.

Autor: kap

Diskuze