James Whiting - 1
Zdroj: Profimedia
Sakra cenný kámen!

Muž sekl do kamene, který se částečně rozpadl! Tomu, co se skrývalo uvnitř, se ani nechce věřit

Neuvěřitelný objev čekal na muže jménem James Whiting, který z nenadání objevil tajnou komůrku ukrytou v kameni. To, co odkryla tajuplná skrýš, bylo úžasné!

4 fotky
James nalezl vlastně jakýsi „poklad času“, a to u hotelu s názvem Castle Reklamation ve městě Martock, v blízkosti Yeovil v Somersetu. Když James jako správný kameník sekl do onoho kamene, který se částečně rozpadl, odhalil cosi nečekaného. Uvnitř žlábku kamene byla jakási komůrka, která v sobě ukrývala skleněnou nádobu, a to lahev. Zjistilo se, že se pravděpodobně jedná o zapomenutý relikt. Ten tam ležel a čekal na svého objevitele od roku 1880!

Nádoba čítala přes 152 let staré dokumenty včetně různých veřejných dopisů a novin z konce 19. století. Neuvěřitelné! Byl tam dokonce novinový týdeník ze 4. června 1880, číslo 432, jenž byl stlačen hluboko uvnitř. „Snažil jsem se dostat lahev velmi opatrně ven, abych nic nepoškodil,“ popisuje James. Když se prý podíval dovnitř, byl v údivu. Většina novin sice byla poničena, nicméně mnohé by se daly ještě krásně číst. Nádoba tak obsahovala dokumenty týkající se okruhu South Petherton metodistické církve Weslyan. V současné době máme již moderní nástroje jako například pilu, ale tehdy by museli onen poklad dostávat z kamene mnohem složitěji, řekl James.

Zlatý barevný kámen, kde byly dokumenty nalezeny, se totiž těží na Ham Hill v Somersetu. Kámen se používá pro mnoho budov včetně středověkých kostelů v okolí. James dokonce uvažuje, že kámen s použitím potřebného materiálu dá zase dohromady, do původního stavu, a možná do něj uloží nějaké současné noviny. Jak pan Whiting uvedl: „Bylo by to překvapení zase pro někoho dalšího, kdyby za dalších 150 let objevil to, co nyní já.“  Historické artefakty budou nyní uloženy k vidění veřejnosti v hotelu Castle Reclamation. Šéfové hotelu říkají, že kámen byl do hotelu přivezen před asi čtyřmi lety, jen škoda, že nevědí, odkud přesně tento kámen pochází.

Autor: Mark

Diskuze