Stereogram
Zdroj: Instagram / Twitter
Je to tam! Nebo není?

NÁVRAT DO MINULOSTI: Pamatujete na stereogramy? Skrytý obrázek v nich dokáže najít jen málokdo

Máte rádi optické klamy, které vás trochu potrápí? Některé celebrity také! Dokážete rozluštit záhadu obrázku, který sdílela herečka Blake Lively?

4 fotky
Herečka obrázek zveřejnila na svém Instagramu s hashtagem propagující thriller Mělčiny, ve kterém hraje hlavní roli. Podle popisku chtěla, aby její fanoušci s úsměvem zavzpomínali na devadesátá léta, kdy byly stereogramy hitem. Většina z nich se na ni ale spíše pořádně naštvala, protože skoro nikdo nedokázal správně zaostřit, aby skrytý 3D obrázek odhalil.

A co že je na stereogramech tak zvláštního? Když se na ně díváte běžným způsobem, vypadají pouze jako změť různobarevných čar, teček nebo jiných tvarů. Pokud na ně ale správným způsobem zaostříte, uvidíte v nich skrytý obrázek, který ze stereogramu vystoupí, jako by byl ve 3D.

Existují různé stereogramy a různé způsoby, jak se na ně dívat, vy ale můžete vyzkoušet následující postup! Přibližte stereogram až těsně ke svému nosu (uvidíte jej rozmazaně), zaostřete skrz něj do dálky a poté jej pomalu oddalujte a ve správnou chvíli vám odhalí své tajemství!

A co tedy na modrém obrázku je? Pokud správně zaostříte zrak, měli byste vidět žraloka. Některé dívky ale tvrdí, že vidí spíše penis s ploutvemi. Pořád jsou na tom ale ještě dobře, protože většina lidí nevidí vůbec nic. A jak jste na tom vy?
 

Autor: mkr

Diskuze