Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Zdroj: Herminapress.cz / Martin Mithofer
Prohraný soud

Vondráčková podala trestní oznámení, ale soud prohrála. Platí milion!

Zpěvačka Helena Vondráčková (65) prohrála soud a musela zaplatit Daně Dobřichovské 1 200 000 korun. Paradoxní na tom je to, že původně podala trestní oznámení zpěvačka na Dobřichovskou!

Jak se říká, moudřejší ustoupí… Podle pořekadla se nejspíš řídila i zpěvačka Helena Vondráčková, když po soudních tahanicích nakonec zaplatila částku převyšující milion korun. Poté se spolu s manželem Martinem Michalem (52) dovolali k nejvyššímu soudu.

Možná platila z rozumu, možná ze strachu z exekuce. Heleně byly totiž pozastaveny veškeré účty a exekutorský úřad jí dokonce vyhrožoval zabavením a následným prodejem rodinné vilky kousek za Prahou. Sama zpěvačka se k problému vyjadřovat nechtěla, odjela totiž na dovolenou za velkou louži. “Nemůžu s vámi mluvit, pospíchám. Sedím v letadle do Ameriky,“ prozradila Vondráčková.

Celá kauza začala před deseti lety, když Heleně pořadatelská  firma v čele s Danou Dobřichovskou nezaplatila šňůru koncertů a dlužila jí tak přes 450 000 korun. Zpěvačka vysoudila svůj honorář na Dobřichovské, později však nejvyšší soud rozhodl, že Dobřichovská za nic nemůže.

“Můj kolega s ní domlouval veškeré podmínky obchodu a to, že mezi nimi nedošlo k správnému vyrovnání, se svezlo po mojí hlavě,“ tvrdí Dana. Spor trvá už osm let a díky soudům a právníkům se cena ztrojnásobila.

Autor: eja