Lahev v autě
Zdroj: Profimedia
Pozor!

Američtí hasiči varují: Nikdy v autě nenechávejte lahev vody. Hrozí smrtelné nebezpečí!

Hasičské středisko Midwest City z hasičské zbrojnice v Oklahomě v USA varovalo lidi prostřednictvím internetu, aby v autě nenechávali lahve s vodou. Proč?

Může to znít velmi zvláštně, ale ukázalo se, že láhve vody uvnitř vašeho auta může nadělat velkou paseku. Pokud ji necháte na sedačce, dokonce to může být smrtelně nebezpečné!

Požárníci sdíleli video, aby lidi přesvědčili o nebezpečí, které představuje obyčejný plastová lahev. Jeden z hasičů Dioni Amuchastegui to sám zažil a rozhodl se varovat ostatní. Sám byl překvapen, co se stalo.

Nechal v autě láhev vody, když šel na oběd. Poté, co se vrátil ke svému vozu, všiml si, že z jeho auta vychází kouř. Protože slunce svítilo do auta, materiál pod lahví vzplál. Důkaz ve videu ukazuje, jak rychle může láhev vody způsobit požár v autě.
Všichni přeci známe ten trik, kdy držíte lupu na slunci, abyste vytvořili oheň. Voda v plastové lahvi má přesně ten stejný účinek. Odráží sluneční světlo, které může způsobit, že se materiál pod lahví vznítí. A pokud jde o tkaninu, nebezpečí požáru je velmi vysoké.

Hasiči se tedy rozhodli upozornit řidiče, aby raději schovali lahve pod sedačky, do kufru nebo je v autě nenechávali vůbec.

Autor: mk

Diskuze