Meghan a Harry - 7
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Harry porušil královský protokol! Nedávno se prohřešila i Meghan

Princ Harry čelí kritice kvůli porušení královského protokolu. Zavřel za sebou dveře od auta, což je pro člověka v jeho postavení nepřípustné. Stejného prohřešku se před rokem dopustila i jeho choť Meghan.

Pro členy královské rodiny platí nejrůznější pravidla a i zdánlivě běžná věc, třeba zavírání dveří od auta, je pro ně nepřípustné. Vždy jim je otevírá a zavírá jejich zaměstnanec.

 

Princ Harry za sebou zavřel dveře od auta během návštěvy her Invictus, které založil. Hry jsou pro zraněné hendikepované britské vojáky a veterány a princ je pravidelně propaguje po celém světě.

 

Tradici před rokem porušila i vévodkyně Meghan, které to však veřejnost snadněji odpustila, protože v jejím případě mohlo jít o sílu zvyku. Podle odborníka na etiketu tím ale dala jasně najevo, že se nebude královským tradicím příliš podřizovat.

 

WILLIAM A KATE TO NATŘELI HARRYMU! ZA LET S LOWCOSTEM JE CHVÁLÍ CELÁ ANGLIE

 

"Vévodkyně ze Sussexu, která si sama zavírá dveře, je signálem, že bude dělat věci vlastním způsobem a pomůže změnit britskou monarchii," uvedl přední odborník na etiketu William Hanson pro web Huffpost.com.

 

Americká vévodkyně tradicím odporuje už třeba jen tím, že už je jednou rozvedená. Královský pár před pár týdny čelil kritice i kvůli létání soukromým letadlem na dovolenou. Více najdete ZDE.

Autor: ham

Diskuze