Hana Zagorová
Zdroj: Profimedia
Nemá to lehké

Hana Zagorová musela na rychlo do nemocnice! Bojuje s vážnou nemocí

Držitelka devíti zlatých slavíků z let 1977 až 1985, Hana Zagorová (71), na poslední chvíli zrušila plánované vystoupení. Kvůli vážné nemoci musela od nemocnice.

9 fotek
Známá česká zpěvačka Hana Zagorová musela na poslední chvíli zrušit plánované vystoupení v Bratislavě. Na rychlo totiž musela do nemocnice na transfuzi krve. ta ji údajně vyřadila na dva dny z běžného pracovního života.

"Paní Zagorová měla vystoupit na naší uzavřené akci v Bratislavě, se vším počítala. Ale zdravotní potíže jí v tom zabránili. Byla na odběrech a transfuzi," řekl podle deníku Blesk zdroj z agentury, která vystoupení pořádala.

Není to ale poprvé, co musela zpěvačka transfuzi litrů krve podstoupit. Už několik desítek let se trápí s vážnou nemocí, která se nazývá paroxysmální noční hemoglobinurie. To znamená, že v těle chybí látky, které chrání krvinky před zánikem. Ta je také příčinou, proč Zagorová nemohla mít děti.

Na podobné transfuze tedy musí docházet skoro celý život. Potom je jí vždy zase o hodně lépe. Jakmile se z transfuze zotaví, opět bude vystupovat. Pověsit kariéru na hřebík ještě jen tak nehodlá. Už teď má naplánované další koncerty.

Autor: mk

Diskuze