Ulice vernisáž - 4
Zdroj: Herminapress.cz
Ulice vernisáž
Děj seriálu Ulice zasahuje do reálného života

Maciuchové sebrala rakovina muže, teď pomáhá druhým

Oblíbený seriál Ulice si opět připsal další úspěch. Díky herečce Haně Maciuchové (66) jsou fotografie, které se objevily v jednom z dílů, součástí výstavy v galerii pro onkologické pacienty v Praze 6.

Hana Maciuchová byla nápadem propojit děj seriálu s charitativní akcí nadšená, sama si prošla osobní tragédií, když ji zemřel na rakovinu páteře její životní partner Jiří Adamíra. "Podobným situacím a problémům se skoro nikdo nevyhne, ani já jsem se mu nevyhla," promluvila herečka včera na vernisáži o tragédii, která ji potkala téměř před devatenácti lety.

Ulice vernisáž

Oblíbený seriál Ulice se tak přenesl do reálného života, a to v souvislosti s dějem okolo postav Miriam Hejlové a fotografa Cyrila Hejla, který v seriálu zemřel právě na rakovinu. "Oslovila jsem vlastně paní Maciuchovou a spolu jsme vymyslely, že by se příběh mohl posunout do našich prostor, a proto jsme tady," vysvětlila autorka projektu Irena Kraftová z neziskové organizace Gaudia pomáhající onkologickým pacientům.

Ulice vernisáž

Hana Maciuchová zkontaktovala Irenu Kraftovou s televizí Nova a společně uspořádali výstavu velkoformátových fotografií hrdinů z Ulice. Na závěr výstavy, která potrvá do konce prosince, se uskuteční aukce několika vybraných děl. Výtěžek z této akce pomůže nemocným lidem a jejich rodinám.

Ulice vernisáž

ČTĚTE TAKÉ:

Šok: Zpěvák hitu Né, pětku ne Pepa Melen má rakovinu!

Na léčbu rakoviny v Česku nejsou peníze. V ohrožení je 500 000 lidí.

Na co zemřel Dr. Frynta: Nádory hlavy a krku

Autor: bar

Diskuze