Uříznutý prst
Zdroj: oficiální zdroj
To každý neumí

GALERIE: Zázrak? Nešťastnému muži dorostl za čtyři týdny amputovaný prst

To je objev, který může znamenat zlom v medicíně. Pomocí experimentální léčby se podařilo dát impuls organismu a ten nahradil odříznutý prst novou tkání.

Čtyři týdny potom, co si Lee Spievack uříznul skoro 1,5 centimetru horní části prstu, řekl, že doroste do původní délky. O čtyři měsíce později prst vypadal úplně stejně jako ostatní prsty. Je perfektně pohyblivý a má v něm stejnou citlivost. Dorostl i nehet a má také stejný otisk prstu.

Tajemství dorostlého prstu je v prášku, který je vyrobený z usušeného prasečího měchýře. Původně byl vyvinutý na léčení poškozených koňských šlach.

„Po druhé, co jsem si ho dal na prst, jsem už mohl vidět, jak roste,“ říká devětašedesátiletý Spievack. „Každý den byl o kousek větší. Nakonec se úplně uzavřel a byl to prostě kompletní prst. Trvalo asi čtyři týdny, než se úplně zacelil,“ dodává.

Spievackovi uřízla prst vrtule modelu letadla před třemi lety. Netradiční způsob léčby mu doporučil jeho bratr, bývalý chirurg a zakladatel firmy, která prášek vyrábí.

Ačkoliv není ještě úplně jasné, jak prášek funguje, jeho výrobci tvrdí, že „nakopne“ přirozené hojící procesy organismu, tím že vyšle signál, který mobilizuje buňky v těle. Ty tak začnou opravovat poškozenou tkáň.

ČTĚTE TAKÉ:
Vše o ledvinách: Vážně jim škodí krátká trička, špatný pitný režim nebo kouření?
Omotej si kluka kolem prstu

Autor: pul, tn.cz

Diskuze