Polární záře - 26
Zdroj: Twitter
To je nádhera!

GALERIE: Další potvrzení, že se mění charakter počasí. Obyvatele Evropy překvapila polární záře!

Asi nejkrásnější přírodní ůkaz, který můžete vidět na obloze, tedy polární záře, býval jevem obvyklým pouze pro polární oblasti. Dnes je tomu však jinak. Podívejte se, co nafotili lidé mnohem víc na jihu.

25 fotek
Ani Grónsko, ani Island, ba dokonce ani Norsko. Snímky této nádherné polární záře zaplavily dnes sociální sítě a pocházejí z mnohem jižnějších oblastí. Konkrétně z Velké Británie. Lidé ve Skotsku, Severním Irsku, Anglii a dokonce i Walesu se mohli pokochat zelenou nádherou.

Podle expertů je na vině několik faktorů. Kromě výbuchů na slunci, a tedy změn v síle a směru slunečního větru, je to i narušení geomagnetického pole země. To prý bude ovlivňovat a vytvářet i jiné věci, než jen tyto fantastické obrazy na obloze...

V České republice podobnou nádheru nikdy neuvidíte (tedy prozatím). Do Anglie to však není tak daleko a letenka stojí pár euro. Takže hurá na věc! Jev se má objevovat ještě pár týdnů a jen podle fotek je jasné, že je to mnohem impozantnější zážitek, než třeba červený měsíc, který byl k vidění i na obloze nad Střední Evropou.

Autor: pul

Diskuze