Vesmír
Zdroj: Profimedia
Co nás asi čeká?

Fyzik přišel s teorií, proč jsme ještě neobjevili mimozemšťany: Nepříznivá budoucnost lidstva!

Ruský fyzik to s lidskou rasou v budoucnu nevidí moc růžově. Přišel s teorií, která hovoří o tom, jak snadno může být lidstvo zničeno. Máme se bát?

Ruský fyzik Alexander Berezin z Národní výzkumné univerzity elektrické technologie v novém průzkumu odhalil, že lidstvo čeká velmi krutá budoucnost. Nikdy dříve lidstvo o vesmíru nemělo tolik informací, kolik máme dnes. A ani se mimo planetu tolik nelétalo. V současné době máme ale velmi dobře vyvinutou technologii a je možné, že budeme brzy do vesmíru létat i na dovolenou.

Otázka, na kterou však stále neznáme odpověď zní: "Jsme ve vesmíru sami?" Vesmír je tak veliký, že je více než pravděpodobné, že v něm žijí další živé bytosti. Ačkoliv jsme do dnes žádné skutečné mimozemšťany nespatřili, někde na vzdálené planetě určitě nějací žijí.

Podle Berezina to ale není zrovna moc dobrý signál. Přišel s teorií, že pokud se jiná vesmírná civilizace vyvinula natolik, že může cestovat mezi hvězdami, je dost pravděpodobné, že zničí veškerý ostatní život. Pokud nezasáhnou vlivnější ekonomické, společenské, či morální faktory, nemohla by žádná jiná rasa živých bytostí mimozemšťanům konkurovat. Může se stát, že se touto vládnoucí rasou stane lidstvo. Možné ale je, že někde ve vesmíru existuje rasa, která už je daleko vyvinutější.

Autor: mk

Diskuze