František Janeček a Tereza Mátlová - 1
Zdroj: Profimedia
Zdraví na prvním místě

František Janeček přijde po prodělaném infarktu o miliony: Obrovské zklamání po 20 letech!

Hudební a muzikálový producent František Janeček (73) utrpěl před několika týdny v Miami infarkt. A jak to vypadá, celá nešťastná událost bude mít ještě nemilou finanční dohru.

5 fotek
František Janeček často léta do USA, kde tráví čas ve svém sídle v Miami. Když tam za ním před několika týdny byla na návštěvě Natálka Grossová, dostal infarkt. „Seděl jsem s Natálkou Grossovou ve stínu na terase svého bytu na Miami, povídali jsme si o práci, o přípravách na Fantoma Opery, a najednou jsem dostal křeče v zátylku. Vždycky jsem měl problémy s krční páteří, tak jsem myslel, že je to z toho, ale tentokrát to bylo, jako by mi to mělo ukroutit krk. Jako by mě někdo sevřel do svěráku a začal jím otáčet,“ prozradil Blesku producent.

Po tom, co byl přepraven do nemocnice, kde podepsal hromadu papírů, které ani neměl možnost si předem pročíst, nakonec vše dopadlo dobře a producent je teď zpátky v České republice. Jenže bohužel celá záležitost bude mít nepříjemné důsledky v podobě úhrady veškerých zdravotních nákladů spojených s operací a léčbou, kterou americká nemocnice producentovi poskytla. Copak nebyl pojištěný?

„Ovšem pikantní na celé věci je, že dvacet let jsem pojištěný u známé pojišťovny, která se ke mně postavila zvláštním, až macešským způsobem. Ještě před kolapsem jsem se totiž rozhodl, že v USA zůstanu o několik dnů déle, a moje asistentka měla domluvit prodloužení zdravotního pojištění v zahraničí. Protože mám u nich prakticky veškerý svůj soukromý i firemní majetek, mám stálého agenta, který k nám dochází. Teď má asistentka tvrdí, že s ním vše domluvila, on tvrdí, že ne. Výsledek je, že jsem několik měsíců v zahraničí pojištěný byl, a v rámci těch několika dnů, kdy došlo k těmto událostem, prý ne. Slovo proti slovu, protože žádost o prodloužení nešla písemně, ale ústně,“ vyjasnil podrobně situaci Janeček.

A tak to vypadá, že ho důvěra v jiné lidi připraví o pěkný balík peněz. Kolik ho to bude stát? „Abych pravdu řekl, finální účet ještě nemám. Jeden účet je na 78 tisíc dolarů, další přišel na 17 tisíc dolarů za anestezii... V přepočtu se to pohybuje okolo dvou milionů korun,“ řekl Janeček s tím, že je ale rád, že žije a je zdráv.

Autor: bin

Diskuze