Michel Galabru
Zdroj: oficiální zdroj
Upřímnou soustrast!

Francouzský film přišel o žijící legendu. Zemřel nejslavnější parťák Louise de Funése

Dnes 4. ledna odešel slavný francouzský herec a nejoblíbenější nahravač Louise de Funése. Šéf slavného nezvedeného policisty z četníckých komedií Michel Galabru se dožil 93 let.

Galabrua proslavila asi nejvíce oprvadu role rotmistra Gerbera v populární sérii filmů o četnících, ale proslulých rolí má za sebou nepočítaně. Ve filmech a v divadle hrál více než šedesát let.

Od začátku padesátých let byl obsazován spíš opatrně do epizodních rolí, až došlo na výraznější figurku otce jednoho z chlapců v Knoflíkové válce. Nabídky se začaly hrnout a byla mezi nimi i jedna klíčová od režiséra Giraulta - velitel Četníka ze Saint Tropez.

Rotmistr Gerber, který vede svůj úřad s línou blahovůlí a z letargie ho vyruší až posila sboru o agilního strážmistra Cruchota, v němž vycítí konkurenci, nadlouho určil žánr i charakter jeho dalších postav.

Později se prosadil také ve vážných rolích a skvělý byl i na divadle. Ještě v osmdesáti letech zvládl uhrát na jevišti one-man show. Upřímnou soustrast legendárnímu komikovi!

Autor: pul

Diskuze