Síla lidského úsměvu - 1
Zdroj: Profimedia
Povedené

FOTO: Úsměv této dívky říká víc, než si myslíte! Důvod jejího štěstí vám vžene slzy do očí

Úsměv je opravdu silný nástroj, který dokáže hotové divy! O tom ví své i tato dívka. Proč se začala tolik usmívat?

6 fotek
Fotograf Jay Weinstein se rozhodl vytvořit opravdu unikátní projekt, jehož myšlenka je více než obdivuhodná. V dnešní době plné násilí, rasismu a velkých sociálních rozdílů, se něco takového už tak často nevidí.

Umělce totiž napadlo vytvořit sérii fotografií, na kterou si musel nejdříve sehnat několik dobrovolníků, jež mu budou stát modelem pro jeho konečná díla. Lidé, kteří se do projektu zapojili jsou různých národností, menšin, věků, zkrátka naprosto odlišní, aby zástupci různých skupin lidí byli pokryti co nejkomplexněji.

Jay na fotkách zachytil vždy jednu osobu dvou tváří. Na jedné se tváří tak, jak jim je přirozené, víceméně bez emocí. Na druhé straně se usmívají a těkžo říct, jak to fotograf dokázal, ale všechny úsměvy vypadají velmi autenticky, upřímně a nikoliv křečovitě, jak bývá poměrně časé u takových snímků. A co že tedy bylo fotografovým cílem? Chtěl zachytit, jakou proměnou projde lidský obličej, když se usměje. Chce totiž změnit pohled společnosti na cizince a neznámé lidi. Hezká myšlenka, že?

Autor: bin

Diskuze